אביו של הנער שנמצא מת בפנימייה: "זה הילד היחידי שהיה לי"

בקול חנוק ניסה אביו של הנער שנמצא ללא רוח חיים בפנימייה, לאחר שככל הנראה שאף אדי דבק, לספר על הבן שאיבד. "התחושה נוראית, הוא היה הילד היחידי שהיה לי", אמר האב בכאב

שעות ספורות בלבד לאחר שקיבל את הבשורה המרה על מות בנו היחיד כתוצאה משאיפת דבק - סיפר אביו על הנער בן ה-15 שנמצא ללא רוח חיים בפנימייה בקריית טבעון והדגיש: "הוא היה ילד נהדר".

האב שמתקשה לעכל את המציאות החדשה ניסה למצוא מילים על מנת להסביר את הרגשתו - אך בקושי הצליח לדבר. "התחושה נוראית, הוא היה הילד היחידי שהיה לי", מלמל.

"אני סומך על משטרת ישראל שתעשה את החקירה בצורה מקצועית", אמר האב בכאב והוסיף כי הוא מצפה מהחוקרים להגיע לפתרון התעלומה סביב מותו של הנער הצעיר. לדבריו, היום בבוקר קיבל שיחת טלפון בה התבשר שנעשים בבנו ניסיונות החייאה וכשהגיע לבית הספר מסרו לו את ההודעה הקשה על מותו.

האב ציין שרק אתמול נפגש עם בנו בשעות הצהריים, אך לא הבחין בשום סימן למצוקה מצידו. "אני מרגיש עצוב וכואב, זאת הייתה פגישה נהדרת, הוא היה עם מצב רוח טוב והכל היה בסדר", נזכר.

המשטרה ביקשה לנתח את הגופה

בשעות הבוקר נמצא התלמיד על ידי חבריו סמוך לאולם הספורט, כשהוא ללא דופק ומחוסר הכרה. לאחר שהוזעק צוות מד"א מקום נקבע מותו. מחקירה ראשונית עולה כי הנער ככל הנראה שאף אדי דבק וזה מה שהביא למותו. המשטרה מבית המשפט לנתח את גופתו של הנער, כדי לבדוק מהן הנסיבות שהובילו למקרה הטרגי.

כוחות משטרה שהוזעקו למקום החלו בחקירת האירוע הקשה. על פי החשד התלמיד שאף אדי דבק בניסיון "להתמסטל", וייתכן שזה מה שהביא למותו. מהמשטרה נמסר כי סמוך לגופתו נמצא תיקו האישי ומיכל דבק, אך ציינו כי כיווני חקירה נוספים נבדקים.

לפני חודש: מת לאחר ששאף גז מזגנים

לפני יותר מחודש נהרג סיסאי אשטו, בן 16 בשטח בית הספר רש"י בנתניה לאחר ששאף גז מזגנים, ונדחף על פי החשד למותו מגג בית הספר, על ידי אחד מחבריו. אשטו היה בן יחיד שאמו נפטרה עוד כשהיה בן שנתיים. כשהיה בכיתה ז' עבר ללמוד בפנימייה באזור השרון. אביו הגיע לזירה בעקבות שמועה שהגיעה לאוזניו וזעק בבכי: "השארת אותי לבד, איך זה קרה לי?".

חבריו של הנער שהיו עמו נמלטו מהמקום והמשטרה מנסה להתחקות אחר עקבותיהם. שכנים שמתגוררים בסמוך לבית הספר מספרים שזוהי לא פעם ראשונה שילדים מטפסים בסופי שבוע מעל הגדר ועולים על הגג כדי לשאוף גז מזגנים.

מתנדב מד"א שרון, חנוך רוזיק, שהגיע לזירה סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי מתחם בית הספר בו נמצא הילד היה נעול. לדבריו נאלצו המתנדבים לטפס מעל שער בית הספר בכדי להעניק טיפול לנער שנמצא בחצר.