עובדי נמל חיפה מתבצרים ושובתים

נציגי הוועדים בנמל חיפה הורו על השבתה מלאה של העבודה בנמל, במחאה על כך שההנהלה אישרה תשקיף שלטענתם פוגע בזכויותיהם. העובדים מתבצרים במקום ומתנהלים מגעים להגיע להבנה הדדית

דרמה בחיפה: עובדי הנמל בעיר מתבצרים במקום במחאה על פגיעה בזכויותיהם. על פי הערכה, במידה והעיצומים יימשכו תהיה פגיעה חמורה בייבוא ובייצוא מישראל.

על פי הדיווחים מהמקום, ועדי העובדים החליטו לפתוח במחאה ולהתבצר עם כל העובדים בשטח הנמל בשל סכסוך עם ההנהלה. דירקטוריון הנמל אישור לאחרונה תשקיף, שלטענת העובדים פוגע בזכויות שלהם, ולמרות בקשתם לתקן את טיוטת התשקיף הם נתקלו בסירוב.

לאירוע זה יש יש השלכות בכל הנוגע לסחורה הרבה המגיעה ויוצאת משטח הנמל השני בגודלו במדינה. בשל העיצומים, אין כעת כניסה או פריקה של ספינות למזח, אין כניסה של משאיות לשטח הנמל כדי לפרוק ולהעמיס סחורה. על פי הערכה, הדבר פוגע גם בייצואנים וגם הייבואנים ומשבית לחלוטין את העבודה במקום.

נציג הוועד בנמל, מאיר תורג'מן, יצא לפגישה דחופה עם אבי אדרי יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות כדי לדון בצעדי ההשבתה. בינתיים עד הודעה חדשה עבודת הנמל מושבתת לחלוטין, ועל פי כל ההערכות לא הייתה אזהרה מצד העובדים לגבי הפתיחה בעיצומים, לכן לא ברור עם ההסתדרות תעמוד מאוחרי העובדים.