חשד: בן 15 שאף דבק ומת בביה"ס

תלמיד פנימייה בצפון הארץ נמצא ללא רוח חיים על ידי חבריו בשטח בית הספר. צוותי מד"א שהגיעו למקום קבעו את מותו לאחר ניסיונות החייאה. הערכה הראשונית של המשטרה: הנער שאף אדי דבק וייתכן שזה מה שהביא למותו

טרגדיה בצפון הארץ: נער בן 15 נמצא הבוקר ללא רוח חיים סמוך לבית ספר בקריית טבעון. ההערכה היא כי הצעיר מת כתוצאה משאיפת אדי דבק.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי חבריו של הנער, הלומדים איתו בפנימייה באזור יוקרתי סמוך לחיפה, הם אלו שמצאו אותו מוטל סמוך לאולם הספורט בבית הספר. לאחר שהזעיקו את נציגי ההנהלה הגיעו צוותי מד"א למקום, שביצעו בנער ניסיונות החייאה אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

כוחות משטרה שהוזעקו למקום החלו בחקירת האירוע הקשה. על פי החשד התלמיד שאף אדי דבק בניסיון "להתמסטל", וייתכן שזה מה שהביא למותו. מהמשטרה נמסר כי סמוך לגופתו נמצא תיקו האישי ומיכל דבק, אך ציינו כי כיווני חקירה נוספים נבדקים.

לפני חודש: מת לאחר ששאף גז מזגנים

לפני יותר מחודש נהרג סיסאי אשטו, בן 16 בשטח בית הספר רש"י בנתניה לאחר ששאף גז מזגנים, ונדחף על פי החשד למותו מגג בית הספר, על ידי אחד מחבריו. אשטו היה בן יחיד שאמו נפטרה עוד כשהיה בן שנתיים. כשהיה בכיתה ז' עבר ללמוד בפנימייה באזור השרון. אביו הגיע לזירה בעקבות שמועה שהגיעה לאוזניו וזעק בבכי: "השארת אותי לבד, איך זה קרה לי?".

חבריו של הנער שהיו עמו נמלטו מהמקום והמשטרה מנסה להתחקות אחר עקבותיהם. שכנים שמתגוררים בסמוך לבית הספר מספרים שזוהי לא פעם ראשונה שילדים מטפסים בסופי שבוע מעל הגדר ועולים על הגג כדי לשאוף גז מזגנים.

מתנדב מד"א שרון, חנוך רוזיק, שהגיע לזירה סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי מתחם בית הספר בו נמצא הילד היה נעול. לדבריו נאלצו המתנדבים לטפס מעל שער בית הספר בכדי להעניק טיפול לנער שנמצא בחצר.