אמו של סהר אסרף ז"ל: "רק היום אנחנו מתחילים להתאבל"

שנתיים לאחר התאונה הקטלנית, בה נהרג סהר אסרף יחד עם חברו יוסי בנעים, מרגישה המשפחה כי היא יכולה סוף סוף להתחיל להתאבל על אובדן הבן. אמו של סהר הביעה היום שביעות רצון מסוימת מהעונש שנגזר על אלמוג בוחבוט, נהג המכונית שגרם למות חבריו: "זה עונש סביר"

התאונה הטרגית בה נהרג סהר אסרף אירעה לפני שנתיים, אבל רק היום, עם מתן גזר הדין לנהג שהורשע בהריגת חברו, מרגישים בני משפחתו של המנוח כי הם יכולים להתאבל. "אם הוא היה נוהג אחרת, הילדים שלנו היו איתנו היום", אומרת היום אמו של סהר אסרף ז"ל בבית המשפט.

"חיכינו לגזר הדין, כי הוא אמור לשלם על מה שהוא עשה", אומרת מרים אסרף שמסייגת כי גם שבע שנות המאסר שנגזרו עליו לא יחזיר לה את בנה סהר. "זה מאוד מתסכל ואנחנו לא מפסיקים לחשוב שאם הוא היה נוהג בדרך אחרת, הילדים שלנו היו יכולים להיות איתנו היום".

עם זאת, אמו של אסרף מביעה שביעות רצון מהעונש שנגזר על אלמוג בוחבוט. "יחסית למצב בבית המשפט ולעונשים שנותנים לעבריינים שמעורבים בתאונות דרכים, זה עונש סביר", היא פוסקת.

אחותו של אלמוג בוחבוט באה היום לבית המשפט להתנצל בפני משפחת אסרף, אבל אלמוג מעולם לא הביע התנצלות על כך שגרם למותם של שני חבריו. "מיד לאחר התאונה לקח אביו חוקרים פרטיים וניסה להתחכם", טוענת מרים ומתייחסת לכך שאלמוג, בחר לדבריה, לשקר לאורך כל המשפט, "אם היה אומר את האמת מלכתחילה היינו מסתכלים על זה בדרך אחרת, אבל אני לא הייתי מעוניינת לשמוע שקרים מהנהג".

בוחבוט נהג ברשלנות ובפראות

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר כאמור שבע שנות מאסר על אלמוג בוחבוט, בן ה-19 שהורשע בשתי עבירות הריגה לאחר שגרם לפני כשנתיים לתאונה קטלנית בה נהרגו שניים מחבריו. השופט משה גלעד ציין בהחלטתו, כי בוחבוט נהג ברשלנות רבה ובפראות לאורך זמן "בהתנהגות ביריונית ושלוחת רסן".

הוא הורשע בנוסף בעבירות נהיגה במהירות בלתי סבירה, נהיגה במהירות מופרזת, חובת חגירת חגורת בטיחות והגבלת מספר נוסעים לנהג חדש.

בין המשפחות יש רקע קודם של מתח ואפילו אלימות ולכן הייתה אבטחה מוגברת באולם. ההערכות היו על עונש קל יותר שיוטל על בוחבוט, אך השופט משה גלעד בחר להחמיר בעונשו של בוחבוט וגזר עליו כאמור 7 שנות מאסר.

בחודש נובמבר לפני שנתיים גרם בוחבוט לתאונה בה קיפחו את חייהם יוסי בנעים וסהר אסרף ז"ל, בני גילו של בוחבוט. השופט משה גלעד קבע היום כי הנאשם נהג במהירות מופרזת וניסה להשתחל בין שני רכבים שנסעו לפניו. לאחר שהתנגש באחד הרכבים, איבדו שני הנהגים שליטה על רכבם עד שפגעו במעקה הבטיחות.

השופט קבע כי מן הראוי להרשיע את בוחבוט בשתי עבירות של הריגה מאחר שקיפח את חייהם של שניים. עוד קבע השופט כי גרסתו של בוחבוט הייתה רצופה שקרים ומשלא ניתן להם הסבר מספק אפשר לראות בהם ראייה המחזקת את טענות התביעה. השופט הוסיף כי חומרת המעשים נובעת גם מכך שטרם התאונה, ולמרות היותו נהג חדש, צעיר וחסר ניסיון, התנהג בכביש באופן פרוע.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק