הזוג הזוכה ב-74 מיליון ש"ח בלוטו: "לא נשנה את חיינו"

כשפניו מכוסות אך בקולו ניכרת ההתרגשות, התייצב הבוקר הזוכה הגדול ב-74 מיליון שקלים בהגרלת הלוטו מול המצלמות. הוא מילא ב"לוטומט" ב-64 שקלים, וזכה בפרס הגדול. "שכחנו לבדוק את הטופס", אמר. "לא חשבנו שזה יכול לקרות"

"פשוט לא בדקנו את הטופס. שכחנו", כך אומר היום הזוג הזוכה ב-74 מיליון שקלים בלוטו במסיבת עיתונאים שהתקיימה במטה מפעל הפיס, ואשר העברנו בשידור חי בערוץ החדשות. "לא נשנה את אורח חיינו כעת", הבטיח.

כשפניו מכוסות, אך ההתרגשות ניכרת בקולו, סיפר הזוכה על הזכייה: "גילינו לפני כמה ימים. הגענו עם מספר טפסים לבדוק אם זכינו בהגרלה או לא, ולאחר בדיקה של הטופס הראשון התברר לנו כי זכינו ב-398 שקלים".

"לאחר מכן בדקנו טופס נוסף, ולפתע גילינו כי סכום הזכייה גבוה מ-5,000 שקלים", הוסיף הזוכה. "לשם כך, ניגשנו למרכז מפעל הפיס - שם התברר לנו כי זכינו ב-74 מיליון. כולם היו בשוק כשספרנו את האפסים מימין ל-74".

"אנחנו לא ממלאים לוטו באופן קבוע כל יום. יש נקודה שאנחנו ממלאים בה בדרך כלל", אמר הזוכה. "הזכייה הזו בזכות אשתי - שדחקה בי ללכת לבדוק את הזכייה". לדבריו, הוא "אף פעם לא האמין שהוא יזכה, וגם עכשיו לא".

הזוג מתקרב לשנות ה-40 לחייו ומתגורר באזור המרכז. הוא מילא טופס ב"לוטומט" ושילם 64 שקלים בלבד. "לא חשבנו שזה יכול לקרות. הטופס לאורך הזמן היה זרוק בכל מיני מקומות, ובסוף הלכנו לבדוק". לשניים יש שני ילדים שבשלב זה לא יידעו על הזכייה הגדולה. "הם לא יודעים ולא יידעו", אמר אך הדגיש: "בסוף נצטרך לספר".

הפרס הגדול בהיסטוריה

הגרלת הלוטו ההיסטורית של מפעל הפיס נערכה בסוף דצמבר 2009, אז התגלה כי אחרי 22 שבועות ללא זכייה, גרף מהמר בודד 74 מיליון שקלים ב"דאבל לוטו" שהוא הפרס הגדול ביותר בתולדות המדינה. עם זאת, מרגע ההכרזה על הזכייה מיאן הזוכה הגדול להגיע למשרדי מפעל הפיס ולממש את זכייתו.

המיליונר הטרי קלע בדיוק למספרים שעלו בגורל: 6, 8, 14, 21, 23, 24 והמספר החזק 7. הזוכה בפרס השני שילשל לכיסו ארבעה מיליון שקלים ו-20 ישראלים נוספים זכו ב-14,804 שקלים.