חיפה: המסעדה שגירשה חייל - תישאר פתוחה

בית המשפט דחה את בקשת עיריית חיפה לסגור את מסעדת אזאד שסירבה לשרת חיילים במדים. "מביש להיווכח פעם נוספת, כי מערכת המשפט בישראל, מפקירה שוב את חיילי צה"ל מנימוקים טכניים כאלה ואחרים", הגיבו בזעם בתנועת 'אם תרצו'

זעם בחיפה בעקבות החלטת בית המשפט לעניינים מקומיים בעיר שלא לסגור את מסעדת "אזאד", שסירבה לשרת חיילים במדים.

"מביש להיווכח פעם נוספת, כי מערכת המשפט בישראל, מפקירה שוב את חיילי צה"ל מנימוקים טכניים כאלה ואחרים", התרעם רונן שובל, יו"ר תנועת 'אם תרצו'. "זאת התקפה בוטה והסתה פרועה שמתחילה במסעדת "אזאד", עוברת דרך מקרה ענת קם, ומסתיימת בערעור על זכותה של מדינת ישראל להתקיים כמדינה יהודית".

אתמול דחתה השופטת שדנה בסוגיה את טענת העירייה לפיה יש להוציא לעסק צו סגירה מיידי בשל האפליה שהיא נוקטת כלפי לקוחותיה. "מקומם של דיונים כאלה לא נמצאים בערכאה הזו", פסקה.

צחי טרמו, דובר עיריית חיפה, דחה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט את הטענות לפיהן השופטת ניגחה את העירייה במהלך הדיון. "בבית המשפט לעניינים מקומיים החל הליך של בקשת צו סגירה כחודש לפני המקרה שבו המסעדה לא אפשרה לחייל במדים להיכנס אליה, מכיוון שהמסעדה פעלה ללא רישיון עסק", הסביר.

טרמו הוסיף כי בעירייה מעריכים שבית המשפט יורה בקרוב על סגירת המסעדה, אך הדגיש כי אם לא יעשה כן "נבחן דרכי פעולה בערכאות שונות עם היועץ המשפטי של העירייה".