רעידת אדמה בעוצמה 3 בסולם ריכטר הורגשה באזור חיפה

האדמה שוב רועדת: רעש אדמה בעוצמה של 3 דרגות בסולם ריכטר הורגש בצפון הארץ. לא דווח על נפגעים או על נזק. מדובר ברעידה השלישית באזור בתוך חודש ימים בלבד

רעידת אדמה בעוצמה של 3 בסולם ריכטר הורגשה אחר הצהריים באזור הצפון. לא נמסר על נפגעים או על נזק. מדובר ברעש השלישי בישראל בתוך חודש בלבד.

במכון הגיאופיזי לישראל דיווחו כי בשעה 16:04 הורגשה הרעידה סמוך לכפר חסידים. למרות שעוצמת הרעידה הייתה נמוכה, מספר בני אדם דיווחו כי הרגישו את האדמה זזה.

הרעידה האחרונה מצטרפת לשרשרת אירועים שמעוררת דאגה בקרב אזרחים רבים בארץ. לפני כשלושה שבועות הורגש רעש אדמה במספר מוקדים בצפון - גם היא הייתה סביב 3 בסולם ריכטר. רק עשרה ימים לפני כן הורגשה רעידה נוספת.

החוקר רן יששכר מהמכון הסמוגרפי סיפר לחדשות 2 באינטרנט על הממצאים שהתקבלו ברעידה האחרונה בחודש מרס השנה. "בדרום רמת הגולן בסביבות השעה 20:45 הורגשה רעידת אדמה קלה, בעוצמה של 3.6 בסולם ריכטר", מספר יששכר. במכון מספרים עוד כי התקבלו מספר פניות מתושבי צפון הארץ שדיווחו על הרעידה, שמוקדה היה בצפון הכנרת, סמוך לגשר אריק.

עשרה ימים בלבד לפני כן, כאמור, ארעה רעידה בעוצמה זהה של 3.4 בסולם ריכטר, שהורגשה היטב בצפון. מוקד הרעידה היה אז בים התיכון, כ-23 קילומטרים מחופי עכו.

מאז פברואר לפני שנתיים, אז התרחשה רעידת אדמה בעוצמה של 5.3 בסולם ריכטר ונחשבה לרעידת האדמה החזקה ביותר בעשור האחרון, אירעו מספר רעשי אדמה בישראל. רבים מהמומחים מתחום הגיאולוגיה מזהירים כי התגברות רעשי האדמה בעוצמה קטנה יחסית בישראל עלולה להצביע על רעידת אדמה בעוצמה חזקה יותר, שתתרחש בשנים הקרובות בארץ ותגרום, על פי החשש, לנזקים כבדים בהרבה.

לא מוכנים לרעידת אדמה

מדוחות ממשלתיים שפורסמו בחודשים האחרונים, עולה כי המוכנות האזרחית בישראל לרעידות אדמה נמוכה ביותר. מהנדסים ומומחים לרעשי אדמה מתריעים, כי ישנם בארץ מספר רב של מבנים מסוכנים שאינם בנויים לפי התקנים המקובלים בעולם המערבי.

מבנים אלו, שנבנו בעיקר עד לשנות ה-70', צפויים להינזק באופן משמעותי ברעידות אדמה בינוניות עד חזקות. כדי לעודד בעלי בתים לחזק אותם בפני רעידות אדמה, אישרה הממשלה בשנת 2005 תוכנית המאפשרת הקלות בניה בבניינים שאינם מוגנים - אולם עד כה מוגנו 94 מבנים בלבד מתוך עשרות אלפים הזקוקים לשיפוץ.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק