נהג שיכור לשוטרים: "אני אוהב בירות"

שוטרים כבר רגילים לשמוע כל תירוץ אפשרי של נהגים הנתפסים בנהיגה בשכרות, אך מהווידוי הזה הם היו מופתעים. במבצע משטרתי נעצר הלילה נהג שלא התכחש לאהבתו לבירות ולאחר שנתפס נוהג בשכרות "הרגיע" את השוטרים ואמר: "אין לי בעיה לנהוג כך". באירוע אחר נתפס אופנוען רוכב במהירות 209 קמ"ש

צעיר תושב המרכז נתפס באזור רחובות כאשר הוא נוהג בהשפעת אלכוהול. מבדיקת ינשוף שנערכה לו על ידי השוטרים במקום נמצאה בדמו כמות אלכוהול הגבוהה עד פי חמישה מהמותר בחוג. לשוטרים שעצרו אותו הוא אמר: "אני אוהב לשתות בירות, והרבה. אין לי בעיה לנהוג כך". הם בתגובה, שללו את רישיונו במקום ורכבו הוחרם לחודש. בהמשך הוא צפוי לעמוד לדין בגין העבירה.

באירוע אחר, בפעילות משטרת התנועה הארצית בכביש 1, נתפס נהג אופנוע כשהוא נוהג במהירות של 209 קמ"ש בקטע בו מוגבלת הנסיעה ל-100 קמ"ש בלבד. תגובת ה"טייס" לשוטרים שעצרו אותו לא הייתה מקורית במיוחד: "זה לא יכול להיות". גם במקרה הזה שללו השוטרים את רישיונו והוא קיבל זימון לשיפוט מהיר.

לא רק אופנוענים

לפני כחודש וחצי נתפס בכביש הסרגל תושב הגליל כשהוא נוהג במהירות 201 קמ"ש - 111 קמ"ש מעל המהירות המותרת בכביש, 90 קמ"ש בלבד.

השוטרים שללו את רישיון הנהיגה של הנהג במקום, לא לפני ששאלו אותו לפשר מהירות הנסיעה החריגה. הנהג לא ניסה להתווכח יותר מדי והשיב כי ייתכן שנסע מהר, אך לא הרגיש בכך כיוון שזו מרצדס חדשה.
ההסבר כמובן לא שכנע את השוטרים שכאמור שללו את רישיונו. בבדיקה שערכו התברר כי עומדות לחובתו 23 הרשעות תעבורה קודמות, מהן חמש עבירות מהירות.

15 הרשעות תעבורה קודמות

שבועיים לפני כן ניסה נהג מרצדס אחר לשבור שיא ישראלי בטיסה על הכביש - זה ההסבר ההגיוני היחיד לסיבה שבגינה נתפס גבר בן 42 נוהג במהירות 206 קמ"ש, 116 קמ"ש מעל המהירות המותרת במקום.

בסביבות השעה 20:30 נעצר תושב נצרת כשהוא נוהג ברכב המרצדס שברשותו בכביש 65 בין צומת מגידו לעפולה, כשהוא נוהג במהירות אותה הגדירו השוטרים "מטורפת". הנהג נעצר על ידי הניידת שסימנה לו לרדת לצדי הכביש. בדיקה ראשונית העלתה כי לנהג 15 הרשעות תעבורה קודמות, מתוכן חמש על מהירות.

תחילה אמר לשוטרים כי לא נסע במהירות הזאת, אך לאחר שהראו לו את המהירות שנראתה באקדח הלייזר אמר להם: "מרצדס לא יכולה להגיע למהירות כזאת".

רפ"ק ג'יהאד סעב, סגן מפקד משטרת תנועה ארצית צפון, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "הנהג נתפס בנסיעה במהירות מטורפת. זה מטורף לגמרי, זה אשכרה למות". רשיונו נפסל במקום על ידי קצין משטרה ל-30 יום.