תופעה: נוער ניאו-נאצי באשדוד

ביום ראשון בערב נציין את זכרם של ששת מיליוני היהודים שנרצחו על ידי הנאצים ועוזריהם במהלך השואה. היום גילו תושבי אשדוד כי כנופיית נערים ניאו-נאצים שפעלה בעיר, ריססה כתובות מזעזעות כנגד יהודים ונגד שחומי עור. "היטלר שולט", כתבו הנערים והוסיפו, "חרא לא צף, כושים טובעים בים"

אחת מהכתובות שרוססו הלילה (חדשות 2)

אין גבול לרוע: תושבי אשדוד התעוררו היום וגילו כי במספר רחובות מרכזיים בעיר ריססה כתובות אנטישמיות, כתובות נאצה, וכתובות בעלות אופי ניאו-נאצי. בתמונות שצולמו על ידי צלם של אתר האינטרנט אשדוד-נט, נראו מספר כתובות מזעזעות שאף מהללות את פועלם של הנאצים בגרמניה במהלך מלחמת העולם השנייה, כל זאת ערב יום השואה שיחול ביום ראשון הקרוב.

"יהודים החוצה", נכתב באחת התמונות, "העבודה משחררת", באחרת, ובחלק מהכתובות גילו חברי הכנופיה יצירתיות זוועתית כאשר ציירו משרפה ובתוך הענן נרשמה המילה "יהודים". על עמוד אחר נכתב: "היטלר שליטה, וכל היהודים צריכים למות". בנוסף רשמו על צובר גז בעיר - "אל תפתחו, יהודים עלולים למות".

הכנופייה בחרה גם לרשום כתובות נאצה גזעניות כנגד שחומי עור. "חרא לא צף", רשמה הכנופייה, "כושים טובעים בים". בעיריית אשדוד פעלו במהרה למחוק את הכתובות, ובמשטרה אמרו כי הכנופייה מוכרת להם מאירועים קודמים וכי בימים הקרובים צפויים להיעצר מספר חשודים בפרשה.