ירושלים: נהגת אמבולנס ניסתה לטפל בחולה - והותקפה ע"י חרדים

רותי לוי (48), נהגת אמבולנס ממד"א ירושלים הותקפה הבוקר בשעה שניסתה לטפל בחולה בבית כנסת בעיר. לאחר שהגיעה עם הצוות למקום לא איפשרו לה חרדים שהתפללו להיכנס ולעזור בביצוע פעולות ההחייאה. "הם סגרו את הדלתות ודחפו אותי במדרגות", היא משחזרת

לא הורשתה לטפל בחולה. ארכיון (חדשות 2)

נהגת אמבולס של מד"א ירושלים הותקפה הבוקר על ידי חרדים לאחר שהוזעקה לבית כנסת בו מתפלל איבד את הכרתו. "ניסיתי לדבר איתם והם דחפו אותי מהמדרגות", היא משחזרת.

רותי לוי, בת 48 נהגת האמבולנס שעובדת בשורות מד"א כבר 18 שנה, לא האמינה שתזכה ליחס כה מזלזל. "היינו צוות של שלושה - רופא, פרמדיק ואני. הגענו לבית כנסת בגבעת שאול לאחר שדיווחו על מחוסר הכרה, אך המתפללים פשוט לא נתנו לי להיכנס", היא משחזרת בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"הייתי לבושה צנוע", היא מסבירה, "אבל אמרו לי שאני נשארת בחוץ. ניסיתי לדבר איתם ולקרוא לפרמדיקים שכבר היו בפנים, אך הם סגרו את הדלתות ודחפו אותי". לדבריה, ניסתה לוי לפנות אליהם ולהסביר להם כי מדובר בהצלת חיים אך שום דבר לא עזר.

"אם היו רק בנות בצוות?"

"פינינו לבסוף את הפצוע לבית החולים אך הדבר לקח זמן רב מכיוון שהיה אדם אחד חסר", היא מספרת. "אם היינו שלוש בנות בצוות, לא היו נותנים לנו כלל להיכנס?", היא תוהה. "אם האדם היה נפטר, אני לא יודעת מה היה קורה".

לוי מספרת שזוהי לא הפעם הראשונה בה היא נתקלת בהתנגדות מצד חרדים להיכנס למקומות בהם נמצאים פצועים. דובר מד"א דני רוטנברג סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי לוי ראתה את טובת החולה בלבד, ולמרות זאת הותקפה בברוטליות.