צפו: קליפ "חיפוש הדירה" בת"א

מה לא עושים בשביל למצוא דירה בעיר הגדולה? שני צעירים מיבנה שמחפשים זמן רב דירה במרכז ת"א ועמדו להתייאש, מצאו דרך מקורית לנסות ולהגשים את החלום: הם הפיקו קליפ מרשים ומושקע, שמתעד את החיפושים ובעיקר קורא לגולשים: עזרו לנו למצוא דירה!

המירוץ אחר דירה בתל אביב הפך כבר מזמן לאחד מ"ענפי הספורט" הפופולרים בישראל, אך אור ודנה, שני צעירים בני 24 מיבנה שרוצים כבר זמן רב להגיע לעיר הגדולה ולמצוא דירה שעונה על צרכיהם - לקחו את מאמצי החיפוש הנואשים צעד אחד קדימה.

השניים מתגוררים ביבנה בבית הוריהם, ומחפשים זה זמן רב את הדירה האידיאלית. "ראינו בתל אביב את הדירה הכמעט מושלמת עבורנו, אך זה לא היה מספיק", סיפר הבוקר אור בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "עד מהרה מצאנו את עצמנו יושבים בבר ביבנה, מרימים כוסית ביגון ומבואסים מכך שלא נמצא לעולם את הדירה המיוחלת".

אור מספר גם קצת על מאמצי החיפוש. "אנחנו יודעים שהדירות הטובות באמת עוברות מפה לאוזן", הוא אומר. "אז החלטנו לעשות משהו אחר". וה"משהו" הזה באמת היה אחר. השניים, בעזרתם הנדיבה של כמה מחבריהם, הפיקו קליפ מיוחד המגולל את חיפושם הנואש אחר הדירה המיוחלת בתל אביב. זאת, בתקווה שהמהלך הזה, שיביא לחשיפה של מאות ואף אלפי גולשים נוספים - אולי יסייע להם בחיפושים.

"עזרו לנו לצאת מהבית"

"זה היה יום צילומים אחד", שיחזר הבוקר אור. "אני כתבתי את מילות השיר, ויצאנו לרחובות תל אביב. נדהמנו משיתוף הפעולה של העוברים והשבים. התחלנו לרקוד עם שלטים, ופתאום התחילו הרבה מאוד אנשים לזרום איתנו. זה היה נורא מצחיק".

מעבר לחוויה עצמה, אומר אור כי גם מספר הפניות של גולשים שמכירים או שמעו על דירה בעיר עלה. "עדיין לא מצאנו את ה-דירה, אך קיבלנו מיילים רבים וגם פנו אלינו בפייסבוק", הוא אומר.

ואולי זה המקום לספר על מאפייניה של אותה "דירה אידיאלית" שמחפשים אור ודנה: השניים מעוניינים בדירת שלושה חדרים ("עם שני חדרי שינה, לא חדר ועוד חצי כוך"), במרכז העיר עם חניה ("יש לי רכב"). הסכום שהשניים מוכנים לשלב בשלב זה הוא 4,500 שקלים, בידיעה כי ייתכן ויצטרכו לשלם מעט יותר. כך או כך, השניים פונים היום לגולשים ברשת, שנהנים מהסרטון רב-הצפיות שלהם, ומבקשים: "עזרו לנו לצאת מהבית".