שני מטוסי ארקיע כמעט התנגשו זה בזה באוויר

שוב אירוע בטיחות חמור כמעט ומסתיים באסון. שני מטוסי "ארקיע" מלאים בנוסעים היו קרובים להתנגשות, לאחר שפקח מתלמד הפנה אחד מהם למסלולו של האחר. ברשות שדות התעופה הורו על חקירת התקרית

שוב אירוע בטיחות אווירי חמור כמעט ומסתיים באסון: שני מטוסי נוסעים ישראלים היו קרובים להתנגשות מעל ים המלח לאחר שפקח מתלמד הפנה בטעות את אחד מהם למסלולו של האחר.

התקרית החמורה התרחשה ביום רביעי האחרון. שני מטוסי "ארקיע" מלאים בנוסעים עשו דרכם מת"א לאילת - וחזרה. במהלך הטיסה, כך עולה מחקירה ראשונית של האירוע, הורה פקח מתלמד לאחד מכלי הטיס להנמיך גובה והפנה אותו לעבר מסלול הטיסה של המטוס האחר.

בשלב מסוים היו שני כלי הטיס קרובים מאוד זה לזה, כך שמערכות ההתרעה החלו להבהב ולהתריע מפני סכנת התנגשות אפשרית. למרבה המזל, הצליחו הטייסים להתרחק זה מזה בזמן.

"בודקים את האירוע"

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "דיווחנו על האירוע לחוקר הראשי כמקובל. אנו בודקים את האירוע ונתייחס אליו בתום התחקיר".

לא מדובר בפעם הראשונה בה תקרית בה מעורב פקח טיסה כמעט מסתיימת באסון. בחודש דצמבר האחרון כמעט והתנגש מטוס "אל-על" שעמד להמריא במטוס של חברת "לופטהנזה" הגרמנית שביקש לנחות באותו מסלול באותו הזמן. בחקירת האירוע התברר כי ראות לקוייה וחוסר תשומת לב של פקחי הטיסה הם שגרמו לתקרית.