אמו של אלירז פרץ: "נקעה נפשי מאזכרות"

עשרות ליוו היום את בני משפחת פרץ בדרכם לקברו של רס"ן אלירז פרץ שנהרג לפני כשבועיים בתקרית בעזה. "אני לא רוצה יותר לקבור אף אחד", קראה בכאב אמו מרים, ששכלה את בנה השני. "אני רוצה שבניי ילוו אותי, אני לא רוצה ללוות את הבנים שלי"

בני משפחת פרץ לא חוגגים היום. עם תום ימי חג הפסח, ליוו עשרות בני משפחה וחברים את האם מרים פרץ ששכלה את בנה רב סרן אלירז פרץ ז"ל לפני כשבועיים בתקרית הירי בעזה. בפעם השנייה עלתה מרים לקבר של בנה, 12 שנה אחרי ששכלה את בנה השני אוריאל פרץ ז"ל.

"קצתי במילים, נקעה נפשי מאזכרות", קראה מרים מעל קברו של אלירז. "אני לא רוצה יותר לקבור אף אחד, אני רוצה שיגיע הזמן שלי. הזמן שנקבע לי, ואני רוצה שבניי ילוו אותי. אני לא רוצה ללוות את הבנים שלי. אני ילדתי אותך כדי לראות אותך מאושר מול ילדיך".

בצער רב ספרה מרים על הקושי להשלים עם הבשורה המרה. "אני חושבת שאתה עדיין בצבא ושכרגיל, אתה תבוא עוד שבועיים הביתה, ואני עדיין הוזה", אמרה האם השכולה. "אני שואלת את עצמי אילו מילים אני יכולה לבחור כדי לתאר את העיניים של בנך אור חדש? אלוהים, אל תסתכל עליי, תביט על העיניים שלהם, על הכאב. הם לא מדברים, אבל אני חשה אותם".

"אני ראיתי את שלומית שלך בליל הסדר. היא התלבשה וענדה את התכשיט שקנית לה. היופי הזה הוא בשבילך, איך הוא נגדע?", שאלה מרים בכאב מעל הקבר. "תמיד היית גאה בעם. אני עוד אגיע אליך אלירז, תהיה נשמתך צרורה בצרור החיים".

מרים פרץ תקבל את אות יקירת הקהילה

רב סרן אלירז פרץ שנהרג בתקרית הירי בעזה הותיר אחריו אישה ו-4 ילדים. אמו מרים צפויה לקבל בהמשך היום את אות יקירת הקהילה המרוקנית בישראל, במסגרת טקס המימונה שיתקיים בבנייני האומה בירושלים בשעה 19:00 בערב. 

השכול הכה כאמור פעמיים במשפחת פרץ. בשנת 1998, אלירז פרץ, אז בעצמו חייל, נפרד מאחיו. באופן מצמרר שניהם מצאו עצמם מתים בדרך דומה - לאחר היתקלות עם מחבלים.

"הערצתי אותו", סיפר לפני 12 שנים אלירז על אחיו הגדול, אוריאל, שנהרג בהתפוצצות מטען בדרום לבנון. אוריאל, כמו אלירז, היה גם הוא מפקד בגולני. ביום בו נהרג הוא יצא בראש כוח של 15 לוחמים למערב סמוך למוצב צבעוני, במהלכה הופעלו חמישה מטעני חבלה - אוריאל נהרג במקום.

"שמעתי דפיקות בדלת, כשפתחתי את החלון אמרתי לעצמי - אוריאל מת", סיפרה לפני כשבוע האם מרים פרץ על הרגע שבו קיבלה את הידיעה על מותו של הבן הגדול. מרים האם, היא אשת חינוך ותיקה שמאז מות אוריאל היא פועלת ללא לאות להנצחתו. בצה"ל קוראים לה "אשת מופת". היא עורכת הרצאות ברחבי הארץ ונלחמת בירידה במוטיבציה להתגייס לצה"ל.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקרית בעזה - סיקור מיוחד:

אלמנתו של אלירז פרץ: היו לו עוצמות גדולות

אמו של אלירז פרץ במונולוג מצמרר

משפחה מוכת שכול: אחיו של אלירז פרץ נהרג בלבנון

"התקרית אתמול ברצועה - ביש מזל"

קצין וחייל נהרגו בגבול הרצועה

החייל שנפצע קשה מתאושש בבית החולים