אחרי הטיולים: מתכוננים לפקקים

כשני מיליון ישראלים ניצלו את חופשת הפסח לטובת בילוי בפארקים ובגנים הלאומיים. "נדהמנו לגלות כמה עם ישראל נהנה לטייל", ציינו בסיפוק בשמורות הטבע והגנים. ועם ההמונים - מגיעים הפקקים. אז איפה צפויים עומסי תנועה?

עם ישראל ניצל את מזג האוויר הנעים ואת החופשה הארוכה לחגוג את האביב בחיק הטבע. במהלך הפסח יצאו כשני מיליון מטיילים לשמורות הטבע ולגנים ופקדו כל כמעט חלקה ברחבי הארץ.

האתר הפופולרי ביותר היה הבניאס עם 33 אלף מבקרים, כשבמקום השני הגן הלאומי מצדה עם יותר מ-30 אלף מטיילים. בעין גדי ובגן הלאומי קיסריה ביקרו כ-28 אלף ישראלים. רבים פקדו גם את שמורת הטבע נחל תנינים והגן הלאומי אפולוניה בהרצליה.

"הישראלים ניצלו כל יום וביקרו בכל אתר ואתר, כל אירוע שהוספנו- חדש או אירועים שמתקיימים מידי שנה- זכה לאלפי מבקרים", ציין בשמחה עוזי ברזילי, ראש חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים. "המטרה שלנו הייתה להוציא את הישראלים מהבית, מהקניון - ואל הטבע, ובמקביל לתת למשפחות שהגיעו לשמורות הטבע ולגנים הלאומיים ערך חינוכי מוסף, ועמדנו במשימה הזו. אני נדהם מחדש עד כמה עם ישראל נהנה לצאת לטבע ולטייל.

ועם ההמונים מגיעים גם הפקקים. במשטרת התנועה הארצית צופים כי בשעות הערב יחלו עומסי תנועה בעקבות חזרתם של המטיילים הרבים. על פי ההערכות יתמקדו העומסים הכבדים בכביש 90, באזור צומת צמח. בכביש 65 מצומת קדרים ועד צומת גולני. בכביש 77 מצומת המוביל ועד צומת רמת ישי. גם בכביש ואדי ערה תיתכן תנועה ערה.