כעס בסביבתו של מרטין שלאף: "הוא אינו מתחמק סדרתי מחקירה"

אמש פורסם כי המשטרה אסרה את השתתפותו של איש העסקים מרטין שלאף בהלווית אביו, בטענה כי הוא מתחמק מחקירה במספר פרשות. להלוויה שנערכה היום, שלאף לא הגיע. מקורביו דוחים את טענת המשטרה ומבהירים: הוא אינו מתחמק סדרתי

בסביבתו של איש העסקים האוסטרי מרטין שלאף זועמים היום, בעקבות ההחלטה בישראל שלא לאפשר לו להגיע לארץ ולהשתתף בהלווית אביו, שנערכה היום. אמש פרסמנו לראשונה במהדורת סוף השבוע כי במשטרה ובפרקליטות החליטו לדחות את בקשתו של המיליארדר המתגורר בווינה, לאחר שזה התחמק מחקירה בישראל מספר פעמים, וכך גם באוסטריה.

שלאף, איל ההון ששמו נקשר לא אחת גם לפרשת ליברמן, מבוקש לחקירה בארץ - אולם ביקש אישור מיוחד להגיע להלוויה בארץ, ולחזור לאחר מכן מייד לווינה מבלי להיחקר. במשטרה ובמשרד המשפטים דנו לאחרונה בבקשה שהגיש המיליארדר, ולבסוף החליט ראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב יואב סגלוביץ', שלא לאשר אותה. את ההחלטה קיבל ניצב סגלוביץ' לאחר שהתייעץ עם גורמים בפרקליטות.

מקורביו של מרטין שלאף דחו את טענות המשטרה, וטענו כי בניגוד לדברי המשטרה - הוא אינו מתחמק סדרתי. אלו הסבירו כי בפעם האחרונה, כאשר חוקרים מישראל הגיעו לווינה בתיאום עמו על מנת לחקור אותו, הייתה זו דווקא שופטת אוסטרית שטענה כי אין צורך ששלאף עצמו ייחקר, וכי החוקרים עצמם יכולים להסתפק בגביית עדות מפרקליטו.

הנוכחים בהלוויה: ליברמן, דרעי ורמון

הבוקר הובא למנוחות חיים שלאף, אביו של איש העסקים. לבית העלמין בהר הזיתים בירושלים הגיעו בין היתר שר החוץ אביגדור ליברמן, וכך גם השרים לשעבר אריה דרעי וחיים רמון. גם בנו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, גלעד, נכח בהלוויה.

מרטין שלאף עצמו נחשד בעבר בהענקת כספים רבים באופן בלתי חוקי לליברמן, ושמו הוזכר גם בפרשת סיריל קרן והכספים שהועברו לכאורה למשפחת ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק