היכונו לביאת המופלטה: חגיגות המימונה יוצאות לדרך

מאות אלפי בתי אב בישראל יפתחו את שעריהם ויתנו את האות להתחלת טיגון המופלטות. גם השנה, עשרות אירועים רשמיים ברחבי הארץ. בפדרציית יהודי מרוקו עדיין חלוקים בעניין אופיין של החגיגות

פותחים שולחן. נערכים למימונה (חדשות 2)

נערכים לחגיגות: מאות אלפי בני אדם יציינו מחר ברחבי הארץ את חגיגות המימונה. מקריית שמונה בצפון ועד דימונה בדרום יפתחו יותר מ-100 אלף בתי אב בישראל את שעריהם, ויתנו את האור הירוק להתחלת טיגון המופלטות.

בערים רבות יצוינו החגיגות גם באירועים רשמיים מטעם העירייה. כך למשל תיערך המימונה העירונית בהיכל התרבות בעיר, בהשתתפות הזמרים סטלוס ואורן חן; בצפת תיפתח "ועדת המופלטות" שתכתיר את "מלכי המימונה" של העיר; בנתניה יופיעו הזמרים קובי ראובן ושלומי דהן בגן מסילות ובהרצליה יציעו שפע מתוקים מרוקאיים ומופעים בחגיגות הרשמיות ב"גן בן שפר" בעיר.

חג בסימן מחלוקת

אך בשנים האחרונות הפכו חגיגות המימונה גם לאירועים בעלי גוון פוליטי. פוליטיקאים רבים ייצאו לטעום את המופלטות במספר מקומות ברחבי הארץ, וכך יעשה גם נשיא המדינה שמעון פרס, שיהיה אורח הכבוד בחגיגת המימונה המרכזית של העיר ירושלים. במימונה ישתתפו ראש העיר ניר ברקת והרב הראשי הספרדי שלמה עמאר.

ואולם השנה, כך נראה, החגיגות צפויות להיערך בסימן מחלוקת בדבר אופיין. בפדרציה העולמית של יהודי מרוקו, המציינת השנה עשור להקמתה, הדגישו כי החגיגות הרשמיות תיערכנה השנה בבנייני האומה בתערוכות, תצוגות וסרטים.

"בחרנו להעניק לאירועים את הצביון האמיתי של החג - פיוס, אחווה ובשורה לאומית", אמר היום יו"ר הפדרציה, סם בן-שטרית. "זהו חג של תרבות יהודית מפוארת, וכל הענטוזים וריקודי הבטן מבזים אותנו", הוא הוסיף.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק