מדבר יהודה: בן 17 נפל לתהום ונפצע קשה

כוחות של מד"א וחילוץ הוזנקו למדבר יהודה לחלץ נער שנפל במהלך טיול בנחל דרגות לתהום - בעומק של כ-35 מטרים. מסוק של יחידת החילוץ הצבאית 669 פינה את הצעיר לביה"ח כשהוא סובל מחבלת ראש, אך נמצא בהכרה. צפו בתיעוד חילוץ הצעיר

חג עצוב: נער בן 17 נפצע היום קשה, לאחר שנפל מגובה של 35 מטרים בנחל דרגות שבמדבר יהודה. כוחות רפואיים שהיו במקום בליווי מסוק פינו אותו לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע. למקום הוזנקו גם כוחות חילוץ של יחידת מגילות ים המלח ועין גדי שסייעו.

הבוקר התקבל דיווח על הנער שככל הנראה מעד במהלך טיול במקום והדרדר אל התהום. ממד"א נמסר שהפצוע נמצא בהכרה מלאה, למרות מצבו הקשה, וכי הוא מדמם מראשו. מסוק של יחידת החילוץ של חיל האוויר 669 הוזנק למקום כדי לחלץ את הפצוע, בשל תנאי השטח הקשים.

לאחר כשעה שבה ניסו המחלצים להגיע אל הנער, הורדו אליו כוחות רפואיים שנתנו לו טיפול ראשוני ולאחר מכן העלו אותו אל המסוק, כאמור, והעבירו אותו להמשך הטיפול בבית החולים סורוקה.

"קיבלנו את הקריאה של מד"א על נער בן 17 שנפל מגובה של כ-35 מטרים ומייד יצאנו לשם באמבולנס של איחוד הצלה", אמר לחדשות 2 באינטרנט איש איחוד כוחות ההצלה ניסים הסט. "איתרנו את הצעיר שנפל, אבל הוא היה כמה מאות מטרים מתחתינו ולא יכולנו להגיע אליו. היינו צריכים להמתין למסוק שיחלץ אותו שהוריד למטה מספר אנשי הצלה", הוסיף הסט.

בשעות הצהריים התקבל במד"א ירקון ובמשטרת נתניה דיווח על גבר בשנות ה-50 לחייו, שטייל בשעות הצהריים באזור חוף געש החליק במתלול בו צעד - ונמצא מוטל ללא הכרה. כוחות הצלה רבים הוזעקו למקום, אולם בסופו של דבר נאלץ רופא של מד"א לקבוע את מותו בשטח. בשלב זה מעריכים כי המטייל לקה בהתקף לב, אולם המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע.

לפני שלושה שבועות: אדם החליק לתהום מתוך ג'יפ

לפני כשלושה שבועות חילצה יחידת חילוץ צפון אדם שנפל מרכבו אל תהום בשטח מיוער בין רמות מנשה לבין בת שלמה בעת שטייל עם קבוצת מטיילים במקום. האדם נפל לאחר שהרכב של המטיילים נתקע בסמוך לצוק.

בעוד המטיילים מנסים להזיז את הרכב התקוע, החליק אחד מהם מתוך הג'יפ ונפל במורד המדרון, מצוק בגובה של עשרה מטרים. הוא נחבל בראשו, נפצע בינוני, ופונה לבית החולים "שיבא" בתל השומר רק באמצעות מסוק של יחידה 669 שהוזעק למקום.

קבוצת המטיילים ניסו לטפס בעלייה תלולה מאוד עם הג'יפ שלהם. לפתע הטנדר נתקע, ואחד המטיילים נפל ממנו - אל המדרון. מטיילים שהיו במקום וראו את הגבר מחליק במדרון מיהרו להזעיק את כוחות החילוץ ואת צוותי מד"א.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק