המשטרה: מרטין שלאף לא יורשה להגיע להלווית אביו בארץ

המיליארדר האוסטרי, הנחשד גם במתן כספים שלא כחוק לאביגדור ליברמן, ביקש להגיע להלווית אביו בישראל - אך המשטרה סירבה לאשר, משום שהוא מבוקש לחקירה. הנימוק להחלטה: שלאף נמלט בעבר מחקירה שנקבעה עמו מראש בווינה

לא ישוב לארץ: במשטרה סירבו שלא לאשר לאיש העסקים האוסטרי מרטין שלאף להגיע להלווית אביו בישראל. שלאף, איל ההון ששמו נקשר לא אחת גם לפרשת ליברמן, מבוקש לחקירה בארץ - אולם ביקש אישור מיוחד להגיע להלוויה בארץ, ולחזור לאחר מכן מייד לווינה.

אולם, במשטרה ובמשרד המשפטים דנו לאחרונה בבקשה שהגיש המיליארדר, ולבסוף החליט ראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב יואב סגלוביץ', שלא לאשר אותה. את ההחלטה קיבל ניצב סגלוביץ' לאחר שהתייעץ עם גורמים בפרקליטות.

הנימוק: התחמק מחקירה שנקבעה מראש

גורם בכיר במשטרה אמר הערב כי הנימוק לסירוב להעניק לשלאף אישור להגיע לארץ הוא ש"שלאף מתחמק סדרתי מחקירות". על פי המשטרה, בעבר יצאו חוקרים במיוחד לווינה על מנת לחקור את שלאף בתיאום עמו מראש, וברגע האחרון הוא ביטל את הפגישה.

שלאף עצמו נחשד בעבר בהענקת כספים רבים באופן בלתי חוקי לשר החוץ אביגדור ליברמן, ושמו הוזכר גם בפרשת סיריל קרן והכספים שהועברו לכאורה למשפחת ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק