תעלומה: מי הצית 7 מוקדים ברחבי חולון?

לילה בוער ורועש עבר על תושבי חולון כשסירנות של כיבוי אש לא הפסיקו לפעול לאורך כל שעות החושך. כוחות כיבוי רבים הצליחו בסוף להשתלט על כל מוקדי השריפות, מבלי שאיש נפגע ובמשטרה החלו לחקור מי עומד מאחורי הצתת פחי האשפה וחדרי המדרגות ב-7 מוקדים שונים בעיר

פרומן ברחבי חולון. אילוסטרציה (חדשות 2)

עיר השריפות: המשטרה חוקרת מי עומד מאחורי מספר מוקדי שריפות שפרצו באופן מסתורי ברחבי העיר חולון במהלך הלילה. על פי הערכה ראשונית, מדובר בהצתה בחדרי המדרגות בבנייני מגורים, אך טרם נעצרו חשודים.

כוחות כיבוי של תחנת חולון ובת ים שהוזנקו הלילה לשריפה בחדר מגורים בבניין בחולון, השתלטו על האש במהרה. אך, עם תום המשימה, בעת שקיפלו את ציוד הכיבוי והתכוננו לעזוב את המקום, הבחינו הכבאים בעשן העולה מבניין סמוך, במרחק של כמה עשרות מטרים.

כך היה גם בהמשך כאשר צוותי הכיבוי עברו ממוקד למוקד באזור הרחובות סוקולוב, פרוד ביל"ו וחומה ומגדל, בתוספת תגבור שהגיע במהלך הלילה - לשבעה מוקדים בהם השתוללה אש בבניינים. מחקירה ראשונה של אנשי הכבאות והמשטרה עולה הערכה כי מדובר באלמוני שהצית את פחי האשפה בחדרי המדרגות, מסיבה שאינה ברורה.  באחד הבניינים אף שרף האלמוני, על פי הערכה, עגלת תינוקת ובמוקד אחר את מקלט הבניין.

אשדוד: בן ה-9 הציל את אחיו מהאש

בסוף השבוע דיווחנו על שריפה שפרצה בדירה ברחוב קרן היסוד באשדוד. צוותי כיבוי שהגיעו לדירה אחרי דיווח על שלושה ילדים לכודים בדירה, מצאו את הילדים, למרבה המזל, מחוץ לבניין. זאת בזכות התושייה שהפגין האח "הגדול" - בן 9 בלבד. הילד ראה את העשן הסמיך והאש שעלתה מכיוון המקלחת בדירה ורץ אל אחיו הצעירים ששיחקו באותה את בחדריהם.

זמן קצר לאחר מכן אחזו הלהבות במעבר לחדרי הבית ואם האח הגדול לא היה שם לב לכך - אחיו הקטנים היו נלכדים בחדריהם ואפשר רק לדמיין מה היה עולה בגורלם. הילדים שהיו נרגשים, לא ידעו מה גרם לשריפה.