עשרות חרדים תקפו אוטובוס מעורב במאה שערים

במאבק על הניסיון להפריד בין גברים לבין נשים באוטובוסים במאה שערים הכל כשר - כך לפחות לפי פלג קיצוני של חרדים בשכונה שתקף אוטובוס של חברת אגד. המתפרעים יידו אבנים לעבר כלי הרכב עליו היו גברים ונשים שלא הופרדו "כנדרש" והבטיחו: "מהיום, ייחסמו אוטובוסים לא מהדרין בכניסה לשכונה"

הסלמה בקרב על המהדרין: לראשונה במאבק על קווי האוטובוס העוברים במאה שערים, תקפו עשרות חרדים את נוסעי האוטובוס של חברת אגד שעשה את דרכו לכותל המערבי וניסו להפריד בין הנשים לבין הגברים.

האירוע החריג התרחש אתמול בשעות הצהריים. על פי עדי ראייה במקום, יודו לעבר האוטובוס אבנים ובנוסף הפכו מספר חרדים את פחי הזבל בשכונה על מנת לחסום אותו. לאחר מכן, ניסו המתפרעים לעלות על כלי הרכב בניסיון להפריד בכוח בין הגברים לבין הנשים. "מהיום, ייחסמו אוטובוסים לא מהדרין בכניסה לשכונה", צעקו בקול.

כוח מג"ב שהיה באזור באותה שעה מנע מהקבוצה הקיצונית להמשיך בהתפרעות והוציא את האוטובוס משכונת מאה שערים.

"אם הפוליטיקאים ימשיכו לשתוק - זה מה שצפוי לנו"

"מי שטען שמדובר במשהו קטן, שזה ייגמר בתוך החברה החרדית בלבד - התבדה", אמר בתגבוה לאירוע ניר פרג, פעיל נגד קווי המהדרין בירושלים . "זה רק מתאבן למה שצפוי לנו אם ההחלטה על קווי המהדרין תעבור בבג"צ. זה יקרה בכל מקום".

לדבריו, הגורמים שאמורים לדאוג לאזרח לא עושים את תפקידם כראוי. "אם לא יהיה מענה ראוי של שר התחבורה והשר לביטחון פנים ואם המשטרה תמשיך לנהוג ביד רכה והדרג הפוליטי ימשיך לשתוק זה מה שצפוי לנו", מזהיר פרג.

מאגד נמסר בתגובה: "קווי השירות שמפעילה אגד לכותל המערבי משרתים את כלל הציבור בירושלים ועל כן לא ניתן לקיים בהם הפרדה וולונטרית. ניסיון נקודתי של קבוצה קיצונית בחברה החרדית לכפות הפרדה בכוח סוכל היום על ידי אנשי אגד, משטרת ירושלים ונוסעי האוטובוס. על פי הנחיות משטרת ירושלים, הופסקה לעת עתה תנועת האוטובוסים לשכונת מאה שערים מתוך דאגה לשלום הנוסעים".

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה: "קבוצת חרדים עצרה אוטובוס שנסעו בו גברים ונשים. כוח מג"ב שהיה במקום הוציא את הרכב מחוץ לשכונה. איש לא נעצר בתקרית".