צנחן רחיפה חולץ משדה מוקשים בגולן

כוחות חילוץ הוזעקו לסייע לצנחן רחיפה שנחת בטעות בשדה מוקשים בדרום רמת הגולן והצליחו לחלץ אותו. רק בנס לא נפגע האיש. נסיבות האירוע עדיין נבדקות, אך לצנחן שלום

זהירות, מוקשים (חדשות 2)

אסון כבד נמנע היום בגולן, לאחר שצנחן רחיפה נחת בשדה מוקשים - אך לא נפגע. כוחות של חיל ההנדסה שהוזעקו למקום הצליחו לחלץ אותו ללא פגע. כעת ייבדקו נסיבות האירוע שהביאו אותו לנחות במקום, אך ככל הנראה מדובר בטעות אנוש.

בשעות הצהריים הוזעקו צוותי יחידת חילוץ גולן וכוח חילוץ הנדסי של צה"ל לאזור מבוא חמה שבדרום הרמה, בעקבות דיווח על צנחן רחיפה שנחת בטעות במקום. הצוותים פעלו על מנת לחלץ את האיש מהשדה, שלא נפגע מהמוקשים - ולבסוף הצליחו.

במקרה של דניאל יובל זה הסתיים בקטיעת כף הרגל

לפני כחודשיים נפצע דניאל יובל בן ה-11 קשה מפיצוץ מוקש ברמת הגולן במהלך טיול משפחתי. כתוצאה מהתאונה הקשה נאלצו הרופאים לקטוע את כף רגלו.

האירוע הקשה התרחש בשעה שמשפחת יובל מהוד השרון יצאה לטייל וליהנות השלג שהצטבר בהרי הגולן. סמוך לשעה 13:30, בעוד בני המשפחה משחקים בשלג באזור הר בנטל בצפון הרמה, נשמע לפתע פיצוץ עז. דניאל נפצע קשה ואיבד את אחת מרגליו ועמית נפצעה באורח בינוני מרסיסים.

אביהם של הילדים, גיא יובל, חילץ את שני הילדים שנפצעו קל יחסית. למקום הוזעקו מסוק מלהק תעופה וכוחות של מגן דוד אדום, שפינו את שני הילדים לבית החולים רמב"ם בחיפה, לאחר שהעניקו להם טיפול ראשוני בשטח. אם המשפחה נפצעה באורח קל מרסיסים בפניה, ושני בני משפחה נוספים נפצעו אף הם באורח קל. מספר בני אדם נוספים לקו בחרדה כתוצאה מהאירוע הטרגי וטופלו על ידי הכוחות בשטח.