200,000 ישראלים יצאו לטייל בפסח

לקחו מקל ותרמיל ויצאו לטייל: העלייה בטמפרטורות שהורגשה הבוקר ברחבי הארץ הוציאה את הישראלים לשמורות הטבע והגנים הלאומיים ברחבי הארץ. האתרים הפופולאריים ביותר בפסח הזה הם הגן לאומי קיסריה ושמורת טבע הבניאס עם 4,000 מבקרים בכל אחד. רשות הטבע והגנים נערכה לקבל את המטיילים עם שלל פסטיבלים וסיורים

עוד לא מאוחר לקחת מקל ותרמיל ולצאת לטייל בגליל. אילוסטרציה (חדשות 2)

מזג האוויר האביבי קרץ לכ-200 אלף מטיילים שהציפו היום את שמורות הטבע וביקרו בגנים הלאומיים ברחבי הארץ. כ-50 אלף מבקרים הגיעו לאתרי רשות הטבע והגנים ועוד כ-150 מאה אלף איש יצאו לטייל בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע שבשטחים הפתוחים.

בראש מצעד האתרים הפופולאריים ביותר בקרב המטיילים הישראלים עמד היום הגן לאומי קיסריה ושמורת טבע הבניאס עם 4,000 מבקרים בכל אחד, אחר כך הגן לאומי מצדה עם 3,300 מבקרים וגן לאומי מקורות הירקון עם 2,800 מבקרים. עשרות אלפים ביקרו בגן לאומי הכרמל, בהרי יהודה ובגליל. מרשות הטבע והגנים נמסר כי הם מעריכים שעד לסיום חול המועד יבקרו בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים לא פחות משני מיליון מטיילים. הרשות נערכה לקבל את המטיילים עם שלל אירועים, פסטיבלים, סיורים והדרכות.

עוזי ברזילי, ראש חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים אמר, כי "יש המון אירועים והמון מה לעשות, ומזג האוויר קורא לעם ישראל לצאת מהבית, לחוות את הטבע וליהנות. כמעט בכל האתרים מתקיימות פעילויות מיוחדות, סיורים מודרכים בחינם, פסטיבלים לילדים ולהורים, הצגות וחוויות שיעניקו לכל חברי המשפחה ערך מוסף לטיול, שיישאר איתם הרבה לאחר שהטיול יסתיים. מידי שנה אנחנו מוסיפים עוד ועוד פעילויות ואטרקציות ומגלים שעם ישראל צמא לעוד".

מרשות הטבע והגנים מבקשים לשמור על כללי הבטיחות בטיולים ולהקפיד לשמור על הניקיון בשמורות ובגנים. "עבור עובדי רשות הטבע והגנים זוהי התקופה העמוסה בשנה, אבל ההשקעה משתלמת שכן כל ביקור בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים מקרב את המטיילים לערכים של שמירת הטבע, הנוף והמורשת- וזוהי למעשה השליחות שלנו כגוף הטיילות המוביל בארץ וכמי שממונים על השמירה על ערכי הטבע, הנוף והמורשת הללו".

על החידון של המדינה כבר עניתם?