אביבה שליט: "לפעמים אני חושבת שלא רוצים להחזיר את גלעד"

פעילים במטה למען שחרורו של החייל השבוי גלעד שליט ויתרו על שולחן החג המשפחתי ובחרו לציין ליל סדר רביעי בלי גלעד במאהל המחאה מחוץ לבית רה"מ בי-ם. משפחת שליט לעומתם לא ציינה את החג אחרי 1,373 ימים שעברו מאז נחטף

עם ישראל ישב אמש סביב שולחן הסדר, אך מול בית ראש הממשלה התקיים סדר עצוב. פעילים למען גלעד שליט ציינו חג פסח רביעי שבו נמצא גלעד בשבי חמאס.

המארגנים הציבו תמונה גדולה של שליט סמוך לשולחן החג, וקראו לראש הממשלה נתניהו לפעול לשחרורו של שליט בהקדם - שנמצא כבר 1,373 ימים בשבי חמאס. "לעם ישראל יש חייל בשבי ואנחנו מבחינתנו לא נשקוט עד שהוא יחזור הביתה", אמר אחד הפעילים מחוץ לבית ראש הממשלה.

בבית משפחת שליט במצפה הילה החליטו לא לשבת לשולחן הסדר. כמעט ארבע שנים חלפו מאז נפל הבן גלעד בשבי, ואמו אביבה חוששת שהעניין הציבורי בבנה הולך ודועך. "זה ארבע שנים כבר שהוא שם, זה לא הגיוני שממשלה כזו  -עם כל כך הרבה אמצעים וצבא כזה מפותח לא מצליח להחזיר את גלעד", אמרה אביבה שליט אמו של גלעד, בראיון מיוחד לחדשות 2 .

 "לפעמים אני חושבת שלא רוצים להחזיר את גלעד. זו הרגשה של חוסר אונים שאני לא מצליחה להחזיר את גלעד וגם מול מקבלי ההחלטות, שכל מה שאנחנו עושים, אנחנו לא מצליחים לשנות את החלטתם".

הכתבה המלאה עם משפחת שליט תשודר במהדורת מוצאי החג.

עובדים למען גלעד במשרה מלאה

נועם ואביבה, שמאז נפל בנם בשבי מקדישים כמעט כל רגע מחייהם למען שחרורו, חשבו לעלות לירושלים בערב החג כדי להמשיך ולשמור על הנושא במודעות הציבורית, אבל החליטו לבסוף להישאר בבית לאחר שייעצו להם לא להגיע. במקום זאת הם בחרו להכין מיצג מקרטון - להראות את דמותו הוירטואלית של גלעד, ליד שולחן ליל הסדר, לבד. "בליל הסדר לא נעשה כלום. נעשה את מה שאנחנו עושים בכל ערב. בכל יום. זה הכל", מספרים נועם ואביבה.

השנה בני הזוג שליט מרגישים קצת אחרת מאשר בשנים קודמות. הציבור אמנם ממשיך לחבק, אבל במקביל גם משמיע לא מעט דברי ביקורת על ההתנהלות המנומסת, אולי למדי, שלהם. "ככה אנחנו מרגישים", אמר נועם בראיון לעיתון מעריב. "שכל מה שלא נעשה, יבוא מישהו ויגיד ש'ככה לא עושים'. אם נעשה צעקות והפגנות, יגידו שאנחנו מקלקלים, מפריעים, מעלים את המחיר. אז ההתלבטות, באיזו רמה לפעול ובאיזה מינון, קיימת כל הזמן. לפעמים אנחנו עולים במינון ולפעמים יורדים. יכול היות שהיום אנחנו פועלים בשקט ומחר נצא לרחוב", הוא משתף בהתלבטויותיו.