קולות הקסם של נתניה

שתי ילדות בנות העדה האתיופית מנתניה הפכו לכוכבות של מקהלת מורן – מקהלת הילדים המפורסמת מבית יצחק. קולן כבש את המנצחת ואופיין כבש את ילדי הלהקה, שהפכו לחברים הכי טובים שלהן

אחרי שפוגשים את שתי הבנות משכונת נורדאו בנתניה שסיפורן החל בגן הילדים, אי אפשר להישאר אדישים אליהן. הגננת של ירוס שמה לב שהיא פשוט לא מפסיקה לשיר. אפילו כשכל ילדי הגן ישנו שנת צהריים, היא פשוט לא הפסיקה לזמזם. הגננת הציעה לאמא שלה לשלוח את ירוס למקהלה.

גם אצל טיגיסט, חברתה של ירוס, הסיפור דומה. גם לה קול ייחודי, וגם במקרה שלה הגננת היא זו שזיהתה את הכישרון הווקאלי ושלחה אותה למקהלה. כך שתי החברות משכונת נורדאו מצאו את עצמן בשורה הראשונה של מקהלת מורן, שמדמה את עצמה למקהלת הנערים של וינה, ממושב בית יצחק.

ההצלחה וההתלהבות של שתי הילדות הכובשות מתעצמות עוד יותר לאור העובדה ששתיהן תושבות השכונה שבה, לפני ימים לא רבים, נהרג ילד בן 16 כשנדחף בידי חברו אחרי ששאפו גז מזגנים. הנער הדוחף עומד למשפט בגין הריגה. על הרקע של אותה הזנחה ועל אותו ייאוש אינסופי של השכונה ירוס וטיגיסט פורחות. אבל ירוס וטיגיסט - בסך הכול בנות עשר - הן התקווה החדשה של השכונה.

מקהלת מורן הוקמה לפני 24 שנים על ידי נעמי פארן. במקהלה מקפידים מאוד על מצוינות ומקצועיות, כיוון שחבריה מופיעים עם התזמורות המובילות בארץ ובעולם. היא אף זכתה בלא מעט פרסים יוקרתיים בפסטיבלים בינלאומיים. נראה שההצלחה מחקה את מקומם של הגזענות וחוסר הסובלנות. במקהלת מורן אין מקום לצבע העור, שם מדברים רק על צבע הקול.