חגיגה מסוכנת: המתדלקים השיכורים

הכנסת דנה מזה מספר חודשים בהצעת חוק למניעת מכירה של אלכוהול בתחנות דלק. בינתיים הפכו תחנות הדלק לברים של ממש: בחגיגה המסוכנת הזו לוקחים חלק לא רק נהגים, אלא גם המתדלקים עצמם - ששותים, וגם משתכרים במהלך העבודה

שימו לב לצילומים הבאים, שניהם צולמו בשבועיים האחרונים בתחנות דלק ברחבי הארץ. המתדלקים בתחנות האלה החליטו לתדלק לא רק מכוניות, אלא גם את עצמם. האלכוהול בהישג יד - סמוך לכל תחנה יש גם חנות קטנה, במקרה הזה מדובר בוודקה.

אפשר לראות מסיבה קטנה של המתדלקים, כוסית קטנה ועוד אחת, ואז אפשר להיכנס למכונית ולנסוע. "תחנות הדלק שתפקידן לספק שירותי רכב ובטיחות הפכו לברים שמוכרים אלכוהול", אומר שמואל אבואב, מנכ"ל אור ירוק. "שר התחבורה חייב לקדם את החוק של איסור מכירת אלכוהול בתחנות דלק וכל גרירת רגליים חושפת אותנו לסכנה יום-יומית", הוא אומר.

לפני מספר חודשים הגיעו כמה חברי כנסת הצעת חוק שתאסור על מכירת אלכוהול בתחנות דלק, אפילו ראש הממשלה התבטא אז בנושא ואמר: "אנחנו הולכים לחוקק חוקים מיוחדים להגבלת המכירה והשימוש באלכוהול". אבל החוק - עדיין לא נכנס לתוקף.

"כולם עטים על החוק כדי לעשות בו שמות", אומר ח"כ אורי אורבך, יוזם החוק להגבלת ולמניעת אלכוהול. "בעלי הסופרים לא רוצים שיאסרו עליהם למכור אלכוהול אחרי 22:00 בלילה, יצרני היין והכורמים רוצים שהיין יוחרג. בעלי תחנות הדלק אומרים "מה פתאום, לא ייתכן שלא ימכרו אלכוהול בתחנות דלק".

מחברת Ten נמסר בתגובה: "אנו לא מוכרים אלכוהול בתחנות". ב"דלק" אמרו כי הם רואים את המקרים בחומרה רבה וכי מדובר בהתנהלות פסולה ולא ראויה.