ביתו של הקצין שנפל מיועד להריסה

למשפחת פרץ עדיין לא היה זמן לעכל את הטרגדיה הכפולה שנפלה עליה עם מותו של אלירז בהיתקלות עם מחבלים בגבול הרצועה. כעת מתברר שביתו של אלירז במאחז גבעת היובל מועמד להריסה כיוון שהוכרז כמבנה לא חוקי

בזמן שמשפחת פרץ מנסה לעכל את הטרגדיה ואת אובדן בנה השני אלירז, שנפל במהלך היתקלות עם מחבלים בגבול רצועת עזה, מתברר כי ביתו של הקצין שנהרג יחד עם חייל נוסף סמוך לכיסופים מועמד להריסה - כך פורסם הערב בערוץ 7.

רס"ן אלירז פרץ, התגורר במאחז גבעת היובל, הסמוך להתנחלות עלי יחד עם רעייתו וארבעת ילדיו הקטנים, באחד מהבתים עליהם הוצא צו הריסה, בשל העובדה שמדובר במבנים בלתי חוקיים. לפני כחודש הורה בג"ץ למדינה למסור את התאריך בו יהרסו המבנים - זאת לא יאוחר מה-1 במאי.

הערב, יום לאחר האסון הכבד, דיברה אמו של אלירז למצלמות, כשהיא מוקפת בבני המשפחה ההמומים שהגיעו לבית המשפחה בגבעת זאב, וסיפרה על בנה האהוב.

"אלירז הוא מלח הארץ", אמרה בכאב אמו מרים. "הוא חווה את ייסורי השלום כשפינו אותנו ממצרים, אך עכשיו שילם את מחיר המלחמה. אלירז שלי הוא ילד של אמא, ילד אוהב, ילד מחבק שהקים משפחה בארץ עם ארבעה ילדים".

אמו של אלירז סיפרה על השמות שנתן לילדיו: הבן הבכור נקרא אור-שלום אוריאל, על שם אחיו שנהרג, בנותיו הלל מרים ושיר ציון, ויש לו תינוקת נוספת, גילי בת-עמי שכבר לא תכיר את אביה. "הוא התכוון בשמות של הילדים שלהם, שמות של אושר, של שמחה".

"אלוהים אוהב את הסיירת של משפחת פרץ"

"הבן שלי, ארבעת הבנים שלי, כולם שירתו בסיירת גולני. אני לא יודעת מה זה סיירת גולני, אבל אני יודעת שאלוהים אוהב את הסיירת של משפחת פרץ. אוהב מאוד. את הלוחמים האלה, את אלירז שלי שאני הייתי אומרת בפשטות - גיבור. גיבור חיל. ילד ששאף לחיים משמעותיים בחייו. ילד שלי, שכל שעה משעות חייו הקדיש לעם ישראל", הוסיפה אמו בכאב.

אמו של אלירז הוסיפה כי "אין אמא שרוצה, לא אצלנו ולא בצד השני -  במות ילדיה. אני לא מעלה תרחישים של מוות אלא של חיים. אני מלמדת את הילדים שלי לחיות בגאווה, בגבורה בארץ הזאת".

"בניי נהרגו כדי שאוכל ללכת בגאווה"

"אני לא שלחתי אותו למות. הוא רצה לחיות הבן שלי. אבל הבנים שלי הם קצינים וקצינים הולכים בחוד. הוא ראשון בקרב. ואם זה אומר להגיש עזרה או להילחם - הוא ראשון. הוא לא הלך למות, אלא כדי שאני ואת ועם ישראל יחיה. הבנים שלי נהרגו בשביל כולנו כדי שאלך בגאווה", אמרה מרים וסיפרה על ילדותה במרוקו: "נולדתי במרוקו. הלכתי כפופה, לא הייתה לי חירות. כאן בארץ הבנים שלי לובשים מדים ואני גאה. אני גאה להיות יהודיה".

הבן אוריאל נהרג בהיתקלות דומה ב-1998

השכול הכה במשפחת פרץ פעמיים. בשנת 1998, אלירז פרץ, אז בעצמו חייל, נפרד מאחיו. באופן מצמרר שניהם מצאו עצמם מתים בדרך דומה – לאחר היתקלות עם מחבלים.

"הערצתי אותו", סיפר לפני 12 שנים אלירז על אחיו הגדול, אוריאל, שנהרג בהתפוצצות מטען בדרום לבנון. אוריאל, כמו אלירז, היה גם הוא מפקד בגולני. ביום בו נהרג הוא יצא בראש כוח של 15 לוחמים למערב סמוך למוצב צבעוני, במהלכה הופעלו חמישה מטעני חבלה - אוריאל נהרג במקום.

האם פועלת למען הגיוס לצה"ל

"שמעתי דפיקות בדלת, כשפתחתי את החלון אמרתי לעצמי - אוריאל מת", סיפרה האם מרים פרץ כשהגיעו לדווח לה על מותו של הבן הגדול. מרים האם, היא אשת חינוך ותיקה שמאז מות אוריאל היא פועלת ללא לאות להנצחתו. בצה"ל קוראים לה "אשת מופת". היא עורכת הרצאות ברחבי הארץ ונלחמת בירידה במוטיבציה להתגייס לצה"ל.

תקרית ברצועה - הסיקור המלא

משפחה מוכת שכול: אחיו של אלירז פרץ נהרג בלבנון

"התקרית אתמול ברצועה - ביש מזל"

קצין וחייל נהרגו בגבול הרצועה

החייל שנפצע קשה מתאושש בבית החולים