אילן ראה בשירות הקרבי שליחות - ונהרג

בכי קורע לב נשמע גם מחוץ לביתו של אילן סביאטקובסקי, ההרוג הנוסף בתקרית אמש ברצועה. הוריו הסתגרו בחדר צדדי, אחיו הגדול אריק ניסה לנחם אותם. קרובת משפחה סיפרה: "הוא אמר לאמו שהוא לא מפחד למות"

ערב קשה מנשוא עבר על בני משפחתו של אילן סביאטקובסקי. בכי קורע לב נשמע מחוץ לביתו ההרוג הנוסף בתקרית ברצועת עזה אמש.

הוריו של אילן הסתגרו בחדר צדדי, אחיו הגדול אריק ניסה לנחם אותם ואת המבקרים. "הוא היה מגיע הביתה פעם בשבועיים, הינו יוצאים ביחד, היינו החברים הכי טובים", סיפר אריק.

אילן היה מה שמכנים בסלנג הצבאי "מורעל", ראה בשירות הקרבי שליחות ולא חיפש את הדרך הקלה החוצה. קרובת משפחה אמרה כי אילו סיפר לאמו שהוא לא מפחד למות, ושזו המדינה שלו.

התחקיר הראשוני: הכוח פעל כשורה

כוח צה"ל פעל אתמול כשורה והחלטת הסמג"ד להיכנס רגלית לשטח הפלסטיני הייתה נכונה - כך עולה מתחקיר ראשוני שערך צה"ל לאירוע אמש. מהתחקיר עולה כי גם האיגוף וגם ההחלטה להיכנס לשטח הפלסטיני שהיה קרוב לגדר היו נכונים. החולייה הפתיעה מטווח קצר, והחיילים נפגעו מרימון שהתפוצץ באפוד של הסמג"ד.

שר התמ"ת בנימין בן אליעזר אמר בתכניתנו "פגוש את העיתונות" כי ההסלמה בדרום בשבוע האחרון אינה מראה על התמסמסות של הבנות עופרת יצוקה. "פעולות כאלה אנחנו עושים כל לילה, זה לא דבר לא שגרתי ומה שקרה אתמול זה ביש מזל".

תקרית ברצועה - הסיקור המלא

אמו של אלירז פרץ במונולוג מצמרר

משפחה מוכת שכול: אחיו של אלירז פרץ נהרג בלבנון

"התקרית אתמול ברצועה - ביש מזל"

קצין וחייל נהרגו בגבול הרצועה

החייל שנפצע קשה מתאושש בבית החולים