"אלוהים אוהב את הסיירת של משפחת פרץ"

אמו של אלירז פרץ שנהרג אמש בהיתקלות ברצועת עזה במונולוג מצמרר מול המצלמות: "אין אמא שרוצה, לא אצלנו ולא בצד השני - במות ילדיה. אני לא מעלה תרחישים של מוות אלא של חיים". אלירז הותיר מאחוריו אישה וארבעה ילדים – בהם תינוקת שכבר לא תכיר את אביה

ערב קשה מנשוא בגבעת זאב. משפחת פרץ האבלה מכונסת בביתה, האם מוקפת בארבעת ילדיה שנותרו מתוך השישה, שני בנים ושתי בנות, מותשת לאחר רצף בלתי פוסק של מבקרים לאחר ששכלה את בנה אלירז בהיתקלות ברצועת עזה אמש. הערב, למרות השכול שהכה במשפחה פעם נוספת, היא נתנה מונולוג מצמרר מול המצלמות.

"אלירז הוא מלח הארץ", אמרה בכאב אמו מרים. "הוא חווה את ייסורי השלום כשפינו אותנו ממצרים, אך עכשיו שילם את מחיר המלחמה. אלירז שלי הוא ילד של אמא, ילד אוהב, ילד מחבק שהקים משפחה בארץ עם ארבעה ילדים".

אמו של אלירז סיפרה על השמות שנתן לילדיו: הבן הבכור נקרא אור-שלום אוריאל, על שם אחיו שנהרג, בנותיו הלל מרים ושיר ציון, ויש לו תינוקת נוספת, גילי בת-עמי שכבר לא תכיר את אביה. "הוא התכוון בשמות של הילדים שלהם, שמות של אושר, של שמחה".

"אלוהים אוהב את הסיירת של משפחת פרץ"

"הבן שלי, ארבעת הבנים שלי, כולם שירתו בסיירת גולני. אני לא יודעת מה זה סיירת גולני, אבל אני יודעת שאלוהים אוהב את הסיירת של משפחת פרץ. אוהב מאוד. את הלוחמים האלה, את אלירז שלי שאני הייתי אומרת בפשטות - גיבור. גיבור חיל. ילד ששאף לחיים משמעותיים בחייו. ילד שלי, שכל שעה משעות חייו הקדיש לעם ישראל", הוסיפה אמו בכאב.

אמו של אלירז הוסיפה כי "אין אמא שרוצה, לא אצלנו ולא בצד השני -  במות ילדיה. אני לא מעלה תרחישים של מוות אלא של חיים. אני מלמדת את הילדים שלי לחיות בגאווה, בגבורה בארץ הזאת".

"בניי נהרגו כדי שאוכל ללכת בגאווה"

"אני לא שלחתי אותו למות. הוא רצה לחיות הבן שלי. אבל הבנים שלי הם קצינים וקצינים הולכים בחוד. הוא ראשון בקרב. ואם זה אומר להגיש עזרה או להילחם - הוא ראשון. הוא לא הלך למות, אלא כדי שאני ואת ועם ישראל יחיה. הבנים שלי נהרגו בשביל כולנו כדי שאלך בגאווה", אמרה מרים וסיפרה על ילדותה במרוקו: "נולדתי במרוקו. הלכתי כפופה, לא הייתה לי חירות. כאן בארץ הבנים שלי לובשים מדים ואני גאה. אני גאה להיות יהודיה".

הבן אוריאל נהרג בהיתקלות דומה ב-1998

השכול הכה במשפחת פרץ פעמיים. בשנת 1998, אלירז פרץ, אז בעצמו חייל, נפרד מאחיו. באופן מצמרר שניהם מצאו עצמם מתים בדרך דומה – לאחר היתקלות עם מחבלים.

"הערצתי אותו", סיפר לפני 12 שנים אלירז על אחיו הגדול, אוריאל, שנהרג בהתפוצצות מטען בדרום לבנון. אוריאל, כמו אלירז, היה גם הוא מפקד בגולני. ביום בו נהרג הוא יצא בראש כוח של 15 לוחמים למערב סמוך למוצב צבעוני, במהלכה הופעלו חמישה מטעני חבלה - אוריאל נהרג במקום.

האם פועלת למען הגיוס לצה"ל

"שמעתי דפיקות בדלת, כשפתחתי את החלון אמרתי לעצמי - אוריאל מת", סיפרה האם מרים פרץ כשהגיעו לדווח לה על מותו של הבן הגדול. מרים האם, היא אשת חינוך ותיקה שמאז מות אוריאל היא פועלת ללא לאות להנצחתו. בצה"ל קוראים לה "אשת מופת". היא עורכת הרצאות ברחבי הארץ ונלחמת בירידה במוטיבציה להתגייס לצה"ל.

הרימון שעל גופו התפוצץ

בצה"ל מדווחים כי שני מחבלים פלסטינים נהרגו בחילופי האש. שני חיילי צה"ל שנפצעו, אחד באורח בינוני עד קשה והשני קל, הועברו במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי ככל הנראה נפגעו החיילים בעת שניהלו מרדף אחרי שני מחבלים פלסטינים שניסו להניח מטען סמוך לגדר המערכת. לאחר שהבחין רס"ן פרץ ז"ל במחבלים הוא פקד על חייליו לנהל אחריהם מרדף. כאשר נכנסו לשטח הרצועה, ירה אחד המחבלים לעבר הכוח, פגע ברימון שהיה מונח על גופו של פרץ והביא לפיצוצו ולמותו של הקצין במקום. כתוצאה מהפיצוץ, ככל הנראה, נהרג גם סמ"ר אילן סביאטקובסקי.

בהודעת דובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בחמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה ובאחריותו לשמור על השקט". עוד נמסר בהודעה כי "צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי המדינה ובחיילים, וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל".

תקרית ברצועה - הסיקור המלא

משפחה מוכת שכול: אחיו של אלירז פרץ נהרג בלבנון

"התקרית אתמול ברצועה - ביש מזל"

קצין וחייל נהרגו בגבול הרצועה

החייל שנפצע קשה מתאושש בבית החולים