משפחה מוכת שכול: אחיו של אלירז פרץ נהרג בלבנון

לפני 12 שנה נהרג אוריאל פרץ, אחיו הבכור של אלירז, סמג"ד גולני שנהרג היום בחילופי האש ברצועת עזה. מאז מות אוריאל, פועלת אימם מרים להנצחתו. עכשיו, היא תיאלץ להוסיף גם את הבן השני לפעילות ההנצחה

סיפור טרגי ישראלי: סמג"ד אלירז פרץ בן 31, סמג"ד גולני, שנהרג היום בחילופי האש ברצועה, בעצמו אח שכול. משפחת פרץ עוד לא התאוששה ממות האח אוריאל בלבנון - והשכול מכה בה היום בפעם השנייה.

"הערצתי אותו", סיפר לפני 12 שנים אלירז על אחיו הגדול, אוריאל, שנהרג בהתפוצצות מטען בדרום לבנון. אוריאל, כמו אלירז, היה גם הוא מפקד בגולני. ביום בו נהרג הוא יצא בראש כוח של 15 לוחמים למערב סמוך למוצב צבעוני, במהלכה הופעלו חמישה מטעני חבלה - אוריאל נהרג במקום.

האם פועלת למען הגיוס לצה"ל

"שמעתי דפיקות בדלת, כשפתחתי את החלון אמרתי לעצמי - אוריאל מת", סיפרה האם מרים פרץ כשהגיעו לדווח לה על מותו של הבן הגדול. מרים האם, היא אשת חינוך ותיקה שמאז מות אוריאל היא פועלת ללא לאות להנצחתו. בצה"ל קוראים לה "אשת מופת". היא עורכת הרצאות ברחבי הארץ ונלחמת בירידה במוטיבציה להתגייס לצה"ל.

"השמיים אדומים, החיוך הפשוט שלך, אני מסתכל עלייך ואתה לא עונה", ספד אלירז בהלוויית אחיו אוריאל בשנת 98'. היום ייאלצו אחיו ובני משפחת פרץ לספוד גם את אלירז.

אלירז נהרג בשעות אחר הצהריים לאחר שמחבלים פלסטינים התקילו כוח צה"ל באזור הרצועה והחלו חילופי אש כבדים הין הצדדים. "הכוח שלנו הסתער לכיוון המחבלים", סיפר אלוף פיקוד דרום יואב גלנט, שעות לאחר התקרית, "קליע שפגע ברימון שהיה על האפוד גרם למותו של אחת החיילים, מירי נוסף באותו האזור נהרג לוחם נוסף", אמר האלוף גלנט.

הרימון שעל גופו התפוצץ

בצה"ל מדווחים כי שני מחבלים פלסטינים נהרגו בחילופי האש. שני חיילי צה"ל שנפצעו, אחד באורח בינוני עד קשה והשני קל, הועברו במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי ככל הנראה נפגעו החיילים בעת שניהלו מרדף אחרי שני מחבלים פלסטינים שניסו להניח מטען סמוך לגדר המערכת. לאחר שהבחין רס"ן פרץ ז"ל במחבלים הוא פקד על חייליו לנהל אחריהם מרדף. כאשר נכנסו לשטח הרצועה, ירה אחד המחבלים לעבר הכוח, פגע ברימון שהיה מונח על גופו של פרץ והביא לפיצוצו ולמותו של הקצין במקום. כתוצאה מהפיצוץ, ככל הנראה, נהרג גם סמ"ר אילן סביאטקובסקי.

בהודעת דובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בחמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה ובאחריותו לשמור על השקט". עוד נמסר בהודעה כי "צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי המדינה ובחיילים, וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל".