השכנה: הבנו שהילד כבר גמור

אלין מולאי שמעה אמש רעש חזק וגילתה שבנם בן ה-4 של השכנים מהקומה ה-10 נפל מביתו אל מרפסת ביתה - ומת. היום היא שיחזרה את הטרגדיה: "הוא היה חיוור, עיניו היו עצומות. הבנו מיד שהוא לא בחיים - אבל לא יכולנו להגיד לאמא את זה"

היום הובא למנוחות איתמר אברג'יל בן הארבע שנהרג כשנפל מביתו בקומה העשירית בקריית גת. מחקירת הטרגדיה עולה שאיתמר ישן במיטתה של אמו בזמן שזו ירדה להביא את בנה הבכור מהכניסה לבניין. ככל הנראה התעורר הילד, טיפס על המעקה במרפסת, שאין בה סורגים, וצנח אל מותו.

"כשראיתי אותו הבנתי שהמצב שלו גומר", סיפרה בעצב השכנה אלין מולאי, שהייתה לרוע מזלה לראות את הילד אצלה במרפסת בקומה הראשונה. "הוא היה חיוור, עיניו היו עצומות. הבנו מיד שהוא לא בחיים - אבל לא יכולנו להגיד לאמא את זה".

סמוך לשעה 23:00 שמעה אלין חבטה חזקה. "הכל קרה מהר מאוד. שמעתי נקישות חזקות בדלת. האם צרחה שהבן שלה נפל והשכנים ניסו להיכנס פנימה". כאשר יצאו למרפסת נגלה מול עיניהם המראה המחריד. איתמר הקטן היה שרוי על גבו. "ניסינו להרגיע את האמא - אבל זה היה בלתי אפשרי. היא הייתה היסטרית. היא לא רצתה לעזוב את הילד".

בעדותה הראשונה לשוטרים טענה האם כי דווקא הייתה בבית, אולם לא שמה לב שבנה נכנס למרפסת. הבן עלה ככל הנראה על כיסא או טיפס על המעקה - ונפל אל מותו. מאוחר יותר, בחקירה נוספת, עולה החשד כי ייתכן שהאם כלל לא הייתה בבית אלא יצאה מהדירה כדי להביא את אחיו הגדול של הילד, בניגוד לעדותה הראשונית, ועל כן היא נחשדת ברשלנות.

"הילד נפגע פגיעות רב מערכתיות, נאלצנו לקבוע את מותו"

אמש בסביבות השעה 23:00 בלילה התקבלה קריאה במד"א לכיש, וצוותי הצלה זרמו לבניין מגורים בשדרות מלכי ישראל בעיר. לא נותר להם אלא לקבוע את מותו של הילד במקום. "הילד נפגע פגיעות רב מערכתיות", סיפר איש מד"א שהגיע למקום. "התחלנו לבצע החייאה, אך לא הצלחנו בשל הפגיעות הקשות - ונאלצנו לקבוע את מותו".