ח"כ שאמה: "לא בונים כאן סינמה סיטי - מדובר בחיי אדם"

עשרות תושבי אשקלון ורופאים הגיעו הבוקר למשרדי הממשלה בירושלים כדי למחות על ההחלטה להעתיק את אגף המיון בביה"ח ברזילי בגלל מציאת הקברים העתיקים. גם נציגים מהקואליציה הביעו תמיכה במפגינים שהניפו שלטים שיועדו לרה"מ שנמצא בוושינגטון ועליהם הכיתוב: "חיי אדם קודמים לפוליטיקה, חיים קודמים למתים"

שערוריית הקברים מסרבת לרדת מהכותרות: דיון מיוחד בוועדה לביקורת המדינה התקיים הבוקר בעניין החלטת הממשלה לאשר את תוכניתו של סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן. ההחלטה, שעוררה זעם רב בעיקר בגלל העיכוב בהקמתו של האגף החדש והתקציבים הרבים הכרוכים בכך, משכה אל משכן הכנסת כ-100 מפגינים שקראו לממשלה לשנת את החלטתה.

כזכור, ההחלטה שהתקבלה בישיבת השרים בישיבת הממשלה האחרונה, נקבע שיש לשנות את מיקום בנייתו של האגף הממוגן, בגלל קברים עתיקים שנמצאו במקום המקורי. עשרות נציגים מעריית אשקלון ומההסתדרות הרפואית בישראל הניפו שלטים שעליהם נכתב: "נתניהו, אל תשחק בחיי תושבי הדרום". שלטים אחרים קראו לראש הממשלה לשנות את סדר העדיפויות וקראו "חיי אדם קודמים לפוליטיקה, חיים קודמים למתים".

נוסף לתושבים המקומיים, השתתפו בהפגנה גם נציגים מהקואליציה. "מדובר בהחלטה אומללה. אני מתבייש בשרים שנמנעו מההצבעה יותר מאלו שהצביעו בעד, כיוון שקיבלנו החלטה לתת תוספת לכל האזרחים המקופחים שגרים באזור, וכעת זורקים את הכספים האלה בגלל אותם קברים", אמר ח"כ כרמל שאמה מהליכוד בשיחה עם ערוץ החדשות.

המחאה הציבורית גוברת - המחאה ברשת מדשדשת

"כחבר קואליציה אני מצר על כך שהתקבלה החלטה גרועה כזו שגורמת נזק אדיר ומעצימה את הסכסוך בין החרדים לחילונים", הוסיף ח"כ שאמה. "אלה בדיוק סוגי ההחלטות שמערערות את האמון בקואליציות, הרי לא מדובר פה בבניית סינמה סיטי חדש, אלא בבניית חדר מיון". יחד עם זאת, הוא הביע אמון בראש הממשלה שיפעל לשינוי ההחלטה. "אני וסמך על ראש הממשלה שכמו במקרים קודמים הוא יידע לקבל את ההחלטה הנכונה ולבטל את התכנית. אני מקווה שבימים הקרובים נוכל לברך על תחילת הבנייה באתר המקורי".

במקביל למחאת הרחוב מתנהלת גם מחאה ברשת, אולם נראה שהיא לא מצליחה לסחוף תומכים רבים. עד כה חתמו על העצומה כ-600 גולשים בלבד. "אנו מתנגדים בנחרצות למהלך קל הדעת והחצוף הזה על חשבונינו ומבלי לשים את טובת הזולת כשיקול הראשון במעלה וכל זאת בגלל דעת מיעוט אגואיסטי העושה שימוש ציני בכלי הדמוקרטיה", נכתב באתר.

מארגי העצומה מקווים לאסוף חצי מיליון תומכים במטרה לשנות את ההחלטה ולמנוע את בזבוז הכספים. "אנו דורשים בזאת ליסוג מההחלטה הזו ולמצוא פתרון מניח דעת והגיוני לסוגיה שאינו פוגע בבטחון ובבריאות הזולת, וכמו כן אינו מפזר את כספי הציבור לשווא!". 

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק