איבדתם במקרה מאות אלפי שקלים?

אזרח נכנס לתחנת משטרה עם שקית ובה מאות אלפי שקלים שמצא מתחת למכוניתו ואומר לשוטרים: זה לא שלי, מישהו אבד את זה, תמצאו מיהו. זה נשמע כמו התחלה של בדיחה אבל זה בדיוק מה שקרה בתחנת משטרת מודיעין. יכול להיות שהאוצר שאבד שייך לכם?

רפ"ק שוקי גולדשטיין, סגן מפקד תחנת משטרת מודיעין, ראה לא מעט אירועים חריגים במהלך שירותו. אך גם הוא הופתע כאשר אזרח הופיע בתחנה כשבידו שקית ובה מאות אלפי דולרים במזומן.

"זו פעם ראשונה שאני מחזיק כל כך הרבה כסף", ציין רפ"ק גולדשטיין שממשיך לחפש אחר הבעלים החוקיים של המציאה. אמש נכנס לתחנה אזרח עם שקית ובה סכום עתק שמצא מתחת למכוניתו ואמר לשוטרים: "זה לא שלי, מישהו אבד את זה, תמצאו מיהו".

כצפוי, לא מעט אנשים החליטו לנסות ולשים את ידם על האוצר. "המרכזייה לא עומדת בעומס", סיפר רפ"ק גולדשטיין. "קיבלנו עשרות טלפונים. אנשים מתקשרים לברר את הנסיבות ולדלות פרטים".

מי שאכן איבד את השטרות מוזמן לסור במהירות לתחנת המשטרה לציין בפני החוקרים מהו הסכום המדויק של הכסף, לנקוב בסוגי השטרות ולדווח היכן אבדו. ומה קורה אם איש לא עמד בקריטריונים? לפי הנהלים אחרי כשמונה חודשים במידה ולא יימצא הבעלים החוקיים של הכסף יועברו השטרות חזרה למוצא הישר.