בן ה-4 שטבע - התעורר ודיבר עם הוריו

התרגשות בביה"ח "העמק" בעפולה. לאחר יומיים בהם נלחמו הרופאים על חייו, התעורר הילד בן ה-4 שטבע בבריכה בטבריה ונותק ממכשירי ההנשמה. "הוא ידע איך קוראים לאבא ולאמא שלו ואפילו לגננת", סיפרו בסיפוק הרופאים

התאוששות מהירה. ארכיון (חדשות 2)

חדשות טובות: לאחר יומיים בהם נלחמו הרופאים על חייו, השתפר משמעותית מצבו של הילד בן הארבע שטבע בסוף השבוע בבריכה במלון בטבריה ונפגע באורח קשה.

היום התעורר הילד ונותק ממכשירי ההנשמה ואף שוחח מעט עם הוריו המודאגים. "הוא זיהה אותם, אך לא הצליח לנהל שיחה מלאה אלא להחליף מספר מילים", סיפרו בסיפוק בבית החולים. "הסיפור הזה משמח מאוד את הרופאים". למרות השיפור הדרמטי עדיין מוגדר מצבו של הילד בינוני עד קשה.

ד"ר יוסי מרזל, מנהל טיפול נמרץ ילדים בבית החולים, אופטימי אף הוא מההתאוששות המהירה. "אין סימנים לפגיעה נוירולוגית והמצב שלו הרבה יותר טוב", מדגיש הרופא. ד"ר מרזל מספר כי הילד אמנם לא בהכרה מלאה ומתקשה לתאר את החוויה שעברה עליו, אך מצליח לענות על שאלות פשוטות. "הוא ידע איך קוראים לאבא ולאמא שלו ואפילו לגננת", מציין הרופא שמעריך כי כבר ביומיים הקרובים יועבר הילד מטיפול נמרץ.

אסון בחופשה

בצהרי יום שבת האחרון טבע הילד ממרכז הארץ שבילה יחד עם משפחתו בבריכת בית המלון "ליאונרדו קלאב", הממוקם על שפת הכנרת במרכז טבריה. ככל הנראה חמק הילד מהוריו וקפץ למים העמוקים. אחד המצילים זיהה אותו לפתע כשהוא ללא תנועה בתוך הבריכה, זינק למים, משה את הילד כשהוא ללא הכרה והחל לבצע בו החייאה.

במקביל הוזעק למקום צוות של מד"א-ירדן שהצטרף למאמצים. לאחר דקות ארוכות התייצב מצבו של הילד ואנשי מד"א פינו אותו כשהוא מונשם לבית החולים "העמק" בעפולה.

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי