האם מחפשת את דורס בנה בפייסבוק

אסף כהן ז"ל נהרג בערב פורים בתאונת אופנוע במרכז תל אביב. עוברי אורח רבים היו עדים לתאונה, אולם המשטרה טוענת כי "התיק עדיין בחקירה" ולא גבתה עדויות. אמו של אסף החליטה להעביר פנייה לגולשים בפייסבוק בתקווה שעדי ראייה שראו מי עבר באדום יפנו למשטרה. בינתיים היא חוששת: "התיק ייסגר מחוסר עניין לציבור"

ברגע אחד חרב עליה עולמה: אסף כהן בן ה-27 נהרג בערב פורים בתאונת אופנוע במרכז תל אביב.

האופנוע עליו רכבו כהן ז"ל וחברתו נפגע מרכב חולף והחליק בגשם השוטף. אסף נהרג במקום וחברתו נפצעה באורח בינוני. אבל אמו של אסף, דליה, עדיין חוקרת את הסיבות שגרמו למות בנה - משום שבמשטרה לא מצליחים לגבעדיין לא גבו את העדויות מהתאונה.

זה קרה ב-25 בפברואר סמוך לשעה 21:15, בצומת הרחובות פרישמן וריינס בת"א. רכב פרטי ובו שלושה נוסעים התנגש מסיבה שעדיין לא ברורה בקטנוע של אסף. "לא נותר לנו דבר אלא לקבוע את מותו של רוכב האופנוע", סיפרה אז לחדשות 2 באינטרנט אידית שמואלביץ', הפראמדיקית שהגיעה ראשונה לזירת התאונה. "רוכבת האופנוע שנפצעה לא זוכרת בדיוק מה גרם לתאונה".

"יש לנו חשד כבד שהנהגת עברה באדום"

אלא שמאז התאונה, המשטרה עדיין לא גבתה עדויות מעוברי אורח שהיו עדים לתאונה. דליה כהן, אמו של אסף ז"ל, החליטה שיש לה מעט מדי תשובות על הסיבות שגרמו למות בנה, והחליטה להעביר מכתב שרשרת באמצעות ה"פייסבוק", בניסיון לאתר באמצעות הגולשים עדי ראייה לתאונה, שיוכלו לסייע בחקירת התאונה ולספר מי עבר באדום וגרם למותו של אסף.

"לפי עדות חבריו, אסף היה נהג זהיר מאוד, במיוחד כאשר נהג על הקטנוע", היא מספרת בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "יש לנו חשד כבד שהנהגת שפגעה בו בצומת עברה בו כשהרמזור היה אדום. לצערנו, המשטרה לא הצליחה לגבות עדויות מאנשים שראו את התאונה".

"היום זה קרה לי - מחר זה יקרה למישהו אחר"

במכתב בפייסבוק כותבת האם: "מאחר שהצומת מרכזי מאוד, אני בטוחה כי קיימים נהגים שנסעו במקום, אשר ראו את התאונה ויודעים ומוכנים להעיד מי נכנס לצומת באור אדום". היא פונה לגולשים ברשת בבקשה: "הפיצו הודעה זו לכל מי שאתם מכירים על מנת שנוכל להגיע לעדים לתאונה הקטלנית הזו. כל מי שראה ויכול להטיל אור על המקרה הטרגי הזה, מתבקש ליצור קשר".

"חקירת האמת לא תחזיר לנו את אסף", כותבת האם, "אולם כידוע מדי שנה נהרגים מאות בני אדם בכבישים ואלפי משפחות נהרסות בגלל נהגים עבריינים". ויש לה גם מסר על שינוי תרבות הנהיגה: ההתייחסות לנושא תאונות הדרכים חייבת להשתנות, על מנת לצמצם ככל האפשר מקרים כאלה. אולי בעזרתכם נוכל להוריד מהכביש לפחות עבריין תנועה אחד".

"כל מה שאני מנסה לעשות זה למצוא עדים לתאונה", אומרת דליה. "כנראה שהיו עדים לתאונה הזאת, אבל אף אחד עדיין לא הגיע להעיד". לדבריה, משיחה שקיימה בתה עם החוקרים, הובהר לה כי הנוהגת החשודה בפגיעה בקטנוע של אסף ז"ל טוענת כי עברה את הצומת באור ירוק. "יכול מאוד להיות שהתיק הזה ייסגר מחוסר עניין הציבור", היא אומרת בדאגה.

"החיים של הבן שלי הם לא הפקר"

"אני רוצה להבין בדיוק מה קרה. החיים של הבן שלי הם לא הפקר", אומרת דליה. "הוא נתן שלוש שנים מחייו למדינה ביחידה קרבית, ולכן מגיע לו שיבדקו מה קרה שם. אם זה היה באשמת הנהגת - שיעמידו אותה לדין כמו במדינה מתוקנת, ואם לא - היא תמשיך לנסוע ולהרוג אנשים על הכביש". דליה מוסיפה בדאגה: "זה קרה לי - ומחר זה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו. צריך להתעורר ולעשות משהו בעניין, אי אפשר לעבור לסדר היום סתם ככה". 

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר בתגובה לידיעה כי התאונה בה נהרג אסף נמצאת עדיין בחקירה.

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק