אחיו של יגאל עמיר נישא לבתה של לריסה טרימבובלר

אחרי חתונת רוצחו של ראש הממשלה יגאל עמיר עם לריסה טרימבובלר, נערכה הערב עוד חתונה בין שתי המשפחות: אמיתי עמיר, אחיו הצעיר של יגאל, נישא הערב לאביטל טרימבובלר, בתה של לריסה. השב"ס לא אישר לשני האחים של החתן, יגאל וחגי, לצאת מהכלא ולהשתתף בחתונה. כך זה נראה

הכל נשאר במשפחה: אמיתי עמיר, אחיו הצעיר של רוצח ראש הממשלה יגאל עמיר, נשא הערב לאשה את בחירת ליבו אביטל טרימבובלר, שהיא בתה של אשתו של רוצח ראש הממשלה לריסה. החתונה נערכה בהשתתפות מאות מוזמנים באולם אירועים ברחובות.

השב"ס לא אישר לשני אחיו של החתן, יגאל וחגי, המרצים עונשי מאסר, לצאת מהכלא וליטול חלק בחגיגת החתונה. בנוסף, לחתן עצמו, אמיתי עמיר נאסר בהוראת השב"ס ליצור קשר עם אחיו יגאל - מטעמים ביטחוניים.

היועץ המשפטי הכיר בנישואים

בחודש אוגוסט 2004 הודיעה משפחתו של יגאל עמיר כי הוא קידש את לריסה טרימבובלר באמצעות שליח. זאת, לאחר ששירות בתי הסוהר דחה את בקשתם של השניים להינשא בין כתלי בית הכלא. 

שנתיים לאחר מכן, החליט היועץ המשפטי לממשלה דאז מני מזוז להכיר רשמית בנישואי השניים - וחודש לאחר מכן התיר השב"ס לבני הזוג להביא ילד לעולם באמצעות הפריית מבחנה. באוקטובר 2007 נולד בנם הבכור של עמיר וטרימבובלר.

יגאל עמיר: "אני לא אסיר מסוכן"

בתחילת החודש שעבר דיבר יגאל עמיר לראשונה מול המצלמה, זאת בדיון בבית המשפט המחוזי בנצרת. "הסיבה היחידה שאני עדיין נמצא בבידוד היא כיוון שהשב"ס והשב"כ מתנכלים לי", אמר עמיר, "אני לא חושש לחיי ואני יכול להסתדר עם כל אסיר. ישבתי עם אסירים יהודים ועם אסירים ערבים ולא היו שום בעיות". עמיר ביקש מהשופט להיות אסיר ככל האסירים. "אני לא אסיר מסוכן", אמר לשופט, שאישר לו לדבר למצלמות למרות ההתנגדות של השב"ס והשב"כ.

עמיר התייחס לשאלות הכתבים ששאלו אותו האם היום, 15 שנים לאחר שרצח בתום הפגנת השלום בתל אביב את ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל, הוא מתחרט על מעשיו. עמיר מסר בתגובה לשאלה זו כי את ההסברים הוא ישמור לשיחות מעמיקות יותר עם כלי התקשורת. עמיר בחר לענות תשובה זהה גם לשאלה מה יגיד לבנו כאשר זה ישאל אותו מדוע הוא יושב בכלא.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הווידאופדיה: רצח יצחק רבין