רשמית: לואיס פרננדז - מאמן נבחרת ישראל בכדורגל

עכשיו זה סופי: המאמן הצרפתי בעל הטמפרמנט הים-תיכוני הוא שניסה להוביל את נבחרת ישראל ליורו 2012. בעבור עבודתו יקבל 480 אלף אירו, ואם יצליח היכן שקודמיו כשלו - ישלשל לכיסו 250 אלף אירו נוספים. אבי לוזון משוכנע: הוא האדם המתאים למשימה. צפו בקטע ממסיבת העיתונאים של ההתאחדות לכדורגל

עכשיו זה סופי: לאחר אין ספור דיונים ושמות שלו כפוטנציאלים לתפקיד, הודיע הערב יו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון כי לואיס פרננדז, כדורגלן העבר ומאמן הכדורגל הצרפתי בן ה-,51 ימונה לתפקיד מאמן נבחרת ישראל בכדורגל. על פרננדז תוטל המשימה הלא פשוטה - להביא את ישראל בפעם הראשונה לטורניר היורו, אליפות אירופה, שייערך ב-2012 בפולין ובאוקראינה.

פרננדז נחת לפנות בוקר בישראל, לאחר כמעט שבוע של דיווחים בכלי תקשורת בישראל לפיהם הוא המועמד המוביל לאימון הנבחרת. את הפרטים האחרונים על העסקתו סגרו היום פרננדז ואנשי ההתאחדות, ובמסגרתם צפוי המאמן להרוויח כ-480 אלף אירו בתקופת האימון לה מונה: מאי 2010 ועד דצמבר 2011. אם יעפיל עם ישראל לטורניר, חוזהו יוארך לקמפיין נוסף, והוא ישלשל לכיסו מענק נאה הנאמד בכ-250 אלף אירו נוספים.

לאחר הכישלון הצורב במוקדמות המונדיאל, החליטו בהתאחדות כי לקמפיין הבינלאומי הבא בו תיטול הנבחרת חלק, ימונה מאמן זר. תחילה עלה שמו של המאמן האיטלקי רוברטו דונאדוני, אך עלותו הייתה גבוהה עבור ההתאחדות, והוערכה בשני מיליון אירו לשנה. שמות נוספים זולת דונאדוני עלו, חלקם גם ישראלים, אולם אבי לוזון התעקש על מאמן זר.

מקווים שיביא את השינוי

הערב, כאמור, הודיע לוזון רשמית כי פרננדז הוא המאמן הנבחר. כשחקן, שיחק פרננדז בקבוצות פריס סן-ז'רמן, ר.ס.פ פריס וקאן. כמו כן, שיחק בנבחרת צרפת בין 1982-1992. הוא פרש ממשחק פעיל בשנת 1993, ואימן בין השאר את הקבוצות: אספניול, ריאל בטיס ואתלטיק בילבאו (ספרד) וכן את פריס סן-ז'רמן וקאן (צרפת).

בנבחרת מקווים כי פרננדז יביא את השינוי. אבי לוזון דיבר היום על היכרותו עם הכדורגל הישראלי, שהיוותה את אחד היתרונות שלו על פני המועמדים האחרים. מעבר לכך, ניתן לציין גם את מזג רוחו הים-תיכוני, בלשון המעטה, שיסייע לו להשתלב ולהתמודד עם הקהל התובעני של הנבחרת. בהתאחדות הדגישו גם היום כי העובדה שפרננדז מדבר צרפתית לא אמורה להוות בעיה או מכשול בפני השחקנים.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק