בן 4 טבע בבריכה במלון - מצבו קשה

סוף השבוע של משפחה מהמרכז שהגיעה למלון "ליאונרדו קלאב" בטבריה הסתיים באסון, לאחר שבנם בן ה-4 טבע בבריכת המלון. המציל משה אותו מהמים, ויחד עם אנשי מד"א ורופא שהוזעקו למקום ביצעו בו החייאה. הילד פונה לבית החולים "העמק" בעפולה במצב קשה מאד, שם נאבקים הרופאים על חייו. המשטרה תחקור את ההורים בחשד לרשלנות

אסון בבריכת בית המלון. אילוסטרציה (חדשות 2)

אסון בחופשת סוף השבוע: ילד בן 4 טבע בבריכת בית המלון בו שהה עם הוריו בטבריה. המציל חילץ אותו מקרקעית הבריכה כשהוא ללא הכרה, וצוות מד"א פינה אותו לבית החולים "העמק" בעפולה, שם עדיין נאבקים הרופאים על חייו.

האירוע התרחש סמוך לשעה 13:00 בבריכה של בית המלון "ליאונרדו קלאב", הממוקם על שפת הכנרת במרכז טבריה. נראה שהילד, בן 4 ממרכז הארץ, הסתובב לבדו על שפת הבריכה וקפץ למים העמוקים. אחד המצילים זיהה אותו לפתע כשהוא ללא תנועה בתוך הבריכה, זינק למים, משה את הילד כשהוא ללא הכרה והחל לבצע בו החייאה.

במקביל הוזעק למקום צוות של מד"א-ירדן שהצטרף למאמצי ההחייאה. לאחר דקות ארוכות התייצב מצבו של הילד ואנשי מד"א פינו אותו כשהוא מונשם לבית החולים "העמק" בעפולה. מבית החולים נמסר כי הילד עדיין עובר החייאה בלחץ גבוה ומצבו מוגדר קשה מאד.

"פשוט לא שמו לב לרגע"

צורי נבות, פראמדיק מד"א-ירדן שהגיע לזירת האירוע, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "היינו במהלך אירוע אחר, לא דחוף, ואז הגיעה הקריאה על הטביעה. נסענו למלון שנמצא מול תחנת מד"א טבריה, כשבמקביל הוזעק למקום צוות עם רופא מהתחנה. כשהגענו למקום הילד כבר היה מחוץ לבריכה, כשהרופא והמציל מבצעים בו החייאה. הוא היה עם דופק אבל מחוסר הכרה וללא נשימה".

"ההורים שלו היו לידנו כל הזמן במהלך ההחייאה, הם היו בלחץ גדול אבל נתנו לנו מרחב פעולה כדי להציל את הילד", סיפר הפראמדיק. "פינינו אותו לבית החולים כשהוא מונשם במצב יציב. לא ברור איך הגיע הילד לבריכה, כנראה שההורים פשוט לא שמו לב לרגע".

ההורים ייחקרו בחשד לרשלנות

מבית המלון נמסר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "הילד בן ה-4 הסתובב לבד בבריכה וקפץ למים העמוקים. ברגע שראו אותו במים, קראו למציל והוא קפץ למים ויחד עם אורח נוסף חילצו את הילד מהמים העמוקים וביצעו בו החייאה של רבע שעה עד שרופא מד"א הגיע. ההורים לא היו לידו בכלל".

משטרת מרחב העמקים פתחה בחקירה בעקבות האירוע. הוריו של הילד צפויים להיחקר בחשד לרשלנות לאחר שבנם יתאושש בבית החולים.

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי