בקרוב באור יהודה: כיכר ע"ש גבי אשכנזי

יוזמה חדשה מעוררת מחלוקת במועצת עיריית אור יהודה. ראש העירייה העלה את ההצעה לחנוך כיכר בעיר על שמו של הרמטכ"ל המכהן גבי אשכנזי וקיבל את תמיכתם של 15 חברי מועצה. שתיים שמתנגדות להצעה טוענות: "נראה תמוה לקרוא כיכר על שמו של רמטכ"ל מכהן". גם בצה"ל מתנגדים לרעיון

בקרוב - כיכר על שמו. גבי אשכנזי (דובר צה"ל)

ראש העירייה באור יהודה החליט להוציא לפועל יוזמה מקורית שמעוררת מחלוקות בקרב חברי המועצה: להעניק לאחת הכיכרות בעיר את השם "כיכר גבי אשכנזי", על שם הרמטכ"ל המכהן. גם בצה"ל לא אוהבים מאוד את היוזמה ומציעים שם חלופי.

"בשיחה שהייתה לי עם הרמטכ"ל הוא הציע להביא אלינו קצינים בכירים וגם מסגרות צבאיות, כדי לסייע ליישוב בכל תחום שמתאפשר לצבא", אמר ראש העירייה דוד יוסף כשניסה לשכנע את חברי המועצה לתמוך בהצעתו, בסיפור המתפרסם הבוקר בעיתון "מעריב". ההחלטה התקבלה ברוב של 15 תומכים מול שני מתנגדים.

הצעת הצבא: "כיכר צה"ל"

"רב אלוף אשכנזי הוא אדם בעל זכויות רבות", אמרה אתמול אחת המתנגדות להצעה, חברת המועצה ננה חן, "אבל נראה לי תמוה לקרוא כיכר על שמו של רמטכ"ל מכהן. לא ייתכן שאישי ציבור מכהנים יקבלו את הכבוד הזה כל עוד הם בתפקידם".

"לא ברור לי מה ראש העיר מנסה להשיג במהלך כזה", הוסיפה חברת המועצה ליאת שוחט, המתנגדת להצעה. "יש עוד רמטכ"לים לפניו שיש להם זכויות לא פחותות ושלא הונצחו מספיק".

מדובר צה"ל נמסר לעיתון בתגובה: "הרמטכ"ל אשכנזי יתייחס להחלטה במהלך פגישתו עם תלמידי י"א וי"ב באור יהודה, שאמורה להתקיים בקרוב. עם זאת, הבהיר צה"ל לעירייה שלצד הערכתו ליוזמה, הוא מתנגד לקריאת הכיכר על שמו של הרמטכ"ל ומציע לקרוא לה 'כיכר צה"ל'". כעת רק נותר לראות האם תחזור בה העירייה מההחלטה או שבקרוב תוקם הכיכר הצבאית הראשונה בישראל.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק