בשבוע הבא: עוברים לשעון קיץ

בעוד מזג האוויר מתלבט האם הוא קייצי או חורפי, ביום חמישי הקרוב בשעה 02:00 לפנות בוקר יזוזו מחוגי השעון שעה אחת קדימה. אנחנו נפסיד אמנם שעת שינה באופן חד פעמי, אבל נהנה מיותר שעות אור בערבים - לפחות עד לבוא הסתיו

לאור מזג האוויר שמשתנה כל יומיים, קשה להחליט אם החורף הסתיים או שהוא בהפוגה לטובת הקיץ שנמצא בעיצומו. אך בעוד שבוע החורף יסתיים רשמית - לפחות מבחינת השעון, שמחוגיו יזוזו שעה אחת קדימה.

זה יקרה בעוד שבוע בדיוק בלילה שבין חמישי לשישי. בשעה 02:00 לפנות בוקר תצטרכו להזיז את מחוגי השעון שעה אחת קדימה. אמנם באותו לילה אנו מפסידים שעת שינה באופן חד פעמי, אבל מאותו הרגע ועד הסתיו ניהנה משעות אור רבות יותר בכל יום.

כלכלנים מעריכים שכתוצאה מהמעבר לשעון הקיץ יחסוך המשק כ-120 מיליוני שקלים. החיסכון נובע מהקטנה יומית ממוצעת של כ-0.6% בצריכת החשמל - תאורה ומיזוג אוויר. בסך הכל מדובר בחיסכון של כ-73 מיליון שקל בצריכת החשמל כתוצאה מהפעלת שעון הקיץ.

מומחים להפרעות השינה טוענים כי "לוקח לפחות שבוע להתאים את השעון הביולוגי-הפנימי לשעון החיצוני. השינויים הללו יכולים לגרום לעייפות ולתחושת לאות". התחושה הזו עלולה ללוות אתכם בימים הראשונים שאחרי ההחלפה, אך כדי שלא תפספסו אף אירוע, הקפידו להיות עירניים מספיק כדי להזיז את המחוגים בכל השעונים. 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק