בשורה משמחת ליולדות: חופשת הלידה תוארך לחצי שנה

הצעתן של יו"ר סיעת קדימה דליה איציק ויו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ציפי חוטובלי עברה בקריאה שנייה ושלישית. על פי ההצעה, תוארך חופשת הלידה לחצי שנה ותהייה זכאית לה גם אישה שאין לה ותק מינימלי של שנת עבודה. לא יהיה תשלום מעבר ל-14 השבועות הראשונים

מליאת הכנסת אישרה הערב בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של חברות הכנסת ציפי חוטובלי ודליה איציק להארכת חופשת הלידה. החופשה תוארך לשישה חודשים, אך תהיה ללא תשלום מעבר ל-14 השבועות הראשונים.

לפי הצעת החוק, תתפרס חופשת הלידה על 26 שבועות, 14 מתוכם בתשלום והשאר ללא תשלום. בשונה מהמצב הקיים כיום, גם אישה שאין לה ותק מינימלי של שנת עבודה, שעד כה נדרש לצורך קבלת החופשה, תוכל לממש זכותה ולהאריך חופשת הלידה. בנוסף, לא תיאלץ האישה לבקש להאריך את חופשת הלידה מרצונה, אלא התקופה של 26 שבועות תהיה ברירת המחדל.

הליכוד הבטיח וקיים

בחודש יוני האחרון דחתה מליאת הכנסת את הצעתו של ח"כ יואל חסון להאריך את חופשת הלידה בשבועיים. "הליכוד בגד בעקרונותיו והוכיח לציבור הישראלי למה אסור להאמין לו", אמר אז ח"כ חסון. בין המתנגדים להצעת החוק שהוגשה אז הייתה בין השאר ח"כ חוטובלי, שכעת מקדמת הצעת חוק משל עצמה.

בכנסת הקודמת הגיש גדעון סער, אז חבר כנסת מטעם האופוזיציה, הצעת חוק דומה לזו של ח"כ חסון ואף זכה לתמיכת הקואליציה. הצעת החוק של סער לא קודמה מאחר שכהונת הממשלה הסתיימה והנושא עוכב עד לאחר הבחירות. במערכת הבחירות האחרונה הבטיח הליכוד כי יפעל לקידום חקיקה נשית ובכללה גם להארכת חופשת הלידה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק