פרס: לא רק נשיא - גם שיפוצניק

נשיא המדינה ניצל את יום המעשים הטובים כדי לעשות עוד משהו קטן עבור עם ישראל. מלווה בצוות בית הנשיא, צבע פרס במרץ את מתקני השעשועים בגן ילדים בירושלים. צפו בנשיא מפגין כישורים של שיפוצניק מנוסה

גם נשיא וגם שיפוצניק: ברחבי הארץ צוין היום יום המעשים הטובים, הזדמנות טובה גם לנשיא המדינה שמעון פרס, לעצור לרגע מעבודתו הרצינית ולעשות למען העם משהו קטן - עם משמעות גדולה.

פרס, כמו אזרח למופת, קפץ על ההזדמנות להוכיח שאפשר להיות שיפוצניק גם כשלובשים חליפה. כשהוא מלווה בעובדי בית הנשיא, יצא האזרח מספר 1 לשפץ גן משחקים לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

הזאטוטוים בגן רימונים ראו את הנשיא לא מתעצל לרגע, שולף את המברשת וצובע במרץ נדנדות ומגלשות. בסוף הוא גם חילק ממתקים לעובדים הצעירים שהתנדבו יחד איתו.

חודש שעבר: הנשיא עושה שוק

רק בחודש שעבר ירד הנשיא אל העם והפתיע את מאות הקונים והרוכלים בשוק מחנה יהודה בירושלים כשהופיע לעשות קניות. הנשיא שהגיע אמנם בלי סל קניות, אך עם המון שמחת חיים, הוסיף אפילו עוד המולה למקום הרועש והומה האדם. 

באי השוק קיבלו את הנשיא במתחם הססגוני בחום רב והם פתחו בשירה ובמחיאות כפיים במהלך הביקור הנשיאותי בשוק העממי. "שמעון מלך ישראל", הם שרו והודו לנשיא על כך שהוא יורד אל העם. "אתה מסדר לנו את העניינים בעולם", החמיא לנשיא אחד האנשים במקום.

הוא עבר בין הדוכנים השונים, בדק מקרוב ובעניין רב את הסחורות ואת הלך הרוח במקום וטעם מהזיתים המובחרים. במצב רוח מרומם התבדח הנשיא עם הקונים. אפילו החליפה הרשמית שלבש בביקור לא הפריעה לנשיא הספונטאני להיכנס לאווירת השוק והוא פתח במשחק שש בש בשוק העירקי. 

הווידאופדיה: שמעון פרס