התחנה הבאה - לונה פארק תל אביב

סופה של תקופה ב"לונה פארק" תל אביב. רכבת הרים חדשה ומודרנית התחילה לפעול לפני שלושה ימים במתחם "עיר השעשועים" בעיר. הרכבת, שעלותה 10 מיליון שקלים משתרעת על פני 330 מטרים – פי ארבעה מהרכבת הישנה, ומכילה 10 קרוניות – לעומת ארבעה שהרכיבו את הרכבת הקודמת

אם גם בזכרונות הילדות שלכם צרובה תמונה של נסיעה ברכבת ההרים בלונה פארק בתל אביב, התמונה הזו תהיה זיכרון בלבד שלא ניתן יהיה לשחזר. חברת "עיר השעשועים" החלה שלשום בהפעלת רכבת הרים חדשה ומודרנית, שהחליפה את זו שנסעה על הפסים במשך 32 שנה. לפני שלושה חודשים החליטו בחברה לפרק את הרכבת הישנה ולרכוש מהולנד מערכת חדשה של קרוניות ומסילות.

הרכבת החדשה גדולה פי ארבעה מזו הישנה, אורכה 330 מטרים ומכילה עשר קרוניות שיכולות להסיע 20 נוסעים בכל סיבוב. החברה ההולנדית שייצרה את הרכבת, בעלות של כ-10 מיליון שקל היא זו שייצרה גם את מתקן האנקונדה הממוקם בפארק התל אביבי.

ומה עם הרכבת המיתולוגית הישנה? היא תצא מכלל פעולה ותישמר לעת עתה במחסני חברת "עיר השעשועים" כפיסת נוסטלגיה ישראלית, לאחר שפעלה במשך 32 שנים והסיעה כ- 3,000 איש בממוצע ביום.

"החידוש הוא מתבקש - כל שנה אנחנו מביאים מתקנים חדשים כי הישראלים רואים מה קורה בעולם ונהנים משיא החדשנות ואנחנו חייבים לחדש בהתאם". אמרה לחדשות 2 באינטרנט חני ברוך, במנכ"לית עיר השעשועים. "הרכבת הזו מיוחדת כי ילדים בני ארבע יכולים לעלות עליה יחד עם אנשים בני 60. זה משהו משפחתי - רכבת משפחתית".