י-ם: אישה איימה להתאבד בגלל כוונה לפנותה

ניידות המשטרה שהוזעקו לדירה בשכונת גילה עזבו את המקום, לאחר שהצליחו להניא אישה מלשים קץ לחייה. האישה איימה להצית עצמה אם יפנו אותה מדירתה. השוטרים: היא תוכל להישאר בבית אם תספק אישור על כך שהיא נזקקת

הסתיימה הדרמה בירושלים: ניידות המשטרה שהוזנקו בשעות הצהריים לשכונת גילה בעיר בעקבות דיווח על אישה המתבצרת בביתה ומאיימת לשים קץ לחייה - עזבו את המקום לאחר שהבטיחו כי זו לא תפגע בעצמה. האישה, שמחתה על הכוונה לפנות אותה מהבית, חזרה בה לאחר שהשוטרים אמרו לי כי תוכל להמשיך ולהתגורר במקום אם תספק למשרד השיכון אישור מתאים על כך שהיא נזקקת.

חנה סוויסה שפכה בנזין בדירתה כשוטרים ניסו לפנותה בבוקר. "אותי תוציאו רק בתור גופה", היא צעקה, "כמעט 17 שנים אני גרה בדירה, אני בניתי את הבית הזה במו ידיי, לבנה לבנה, לפני שנה באו ופינו אותי, הרסו לי את תכולת הבית הרסו לי את הדברים".

לדברי סוויסה, את חפציה שמו במרכז קליטה וביקשו ממנה לעבור לדירת חדר. "קיבלתי דירת 20 מ"ר והסכמתי לגור בזה רק שיעזבו אותי לנפש". בנוסף לכל צרותיה, מתמודדת סוויסה בת ה-55 עם מחלת הסכרת. "גמרו לי את הבריאות". סוויסה טוענת כי אחרי שחתמה על חוזה אמרו לה למצוא דירה חלופית. "אני לא מוכנה לצאת מהדירה על עוגמת הנפש שעשו לי. הייתה לי זכאות, פתאום אני לא זכאית. אני רוצה לדעת איפה אני עומדת", דורשת האישה המתוסכלת.

בחודש נובמר: אישה התבצרה בחולון

בחודש נובמבר עוררה רותי חזן, בת 58, סערה גדולה כשהתבצרה בביתה ברחוב ארלוזרוב בחולון ואיימה להצית את עצמה מאותה הסיבה. הסיפור הקודם הסתיים בטוב, לאחר הסדר ביניים שהושג, לפיו ביצוע פסק הדין לפינוי יידחה.

"היא קנתה בנזין, שפכה בכל הבית ואומרת שבכוונתה להתאבד", סיפר אז בדאגה ויקטור, בנה של רותי חזן לתכנית "עושים צהריים" עם יעל דן בגל"צ. "לא פיללתי שאגיע למצב הזה, לא פיללתי", אומרת רותי, "לא ייתכן דבר כזה שאני אהיה ברחוב, איך הם לא מתביישים, העושקים האלה. יש גבול לכל דבר". לפני כעשור לקח בעלה של רותי הלוואה בסך רבע מיליון שקלים מהבנק לטובת השקעה בבורסה. לפני כשנה וחצי נפטר הבעל, ועם השנים החוב תפח והגיע לסכום ענק של כ-2.8 מיליון שקלים.

באותו הבוקר כשהגיע צוות של הוצאה לפועל לפנות מהדירה את רותי, שאינה עובדת, נתקל בסירובה התוקפני. "היא רק רוצה שישאירו אותה בבית", מדגישה בתה. "היא עברה חיים אומללים והיא שבורה נפשית ופיזית. אם לא ישמעו את זעקתה, אני לא יודעת מה היא תעשה".