הערכה: התאונה בנגב - בגלל סלולרי

פרטים מהתחקיר הראשוני שבוצע בצה"ל בעקבות התאונה הקטלנית בשבוע שעבר בה נהרגו 4 מבני משפחת גמליאל בצומת הנגב, מצביעים על הערכה הולכת וגוברת כי הנהג עזר למפקד הנסיעה למצוא את מכשיר הטלפון הנייד שנפל לו בזמן הנסיעה, ובשנייה שהוריד את עיניו מהכביש התנגש במשאית וגרם לתאונה הקטלנית

פרטים חדשים על נסיבות התאונה המזעזעת בצומת הנגב בה נהרגו ארבעת בני משפחה אחת: אסתר גמליאל בת ה-72, בתה אפרת גמליאל-אטינסקי בת ה-39 ושני נכדיה, נועם בת ה-5 ויערי בן השנתיים.

בתחקיר ראשוני של התאונה שהופץ בימים האחרונים בצה"ל, מתואר מסלול נסיעתו של רכב הפורד שהיה מעורב בתאונה. הרכב היה בשירות ענף הקצינים בבית הספר להנדסה צבאית (בהל"צ), שהתארגן לקראת טיול גיבוש בעין עבדת לקראת קבלת טירונים ממחזור הגיוס הקרוב.

"בתאריך ה-7.3.10 נסע הרכב עם הנהג הפוגע ממחנה נתן לכיוון עין עבדת יחד עם מפקד הנסיעה בדרגת סמל, שם החלו בהכנות לטיול", לשון הדוח. "בשעה 16:45 אסף הרכב את סגן ראש הענף, קצין בדרגת סגן, ויצאו לכיוון באר שבע". כ-500 מטרים לפני צומת הנגב, התנגש הרכב הצבאי במשאית, שהתנגשה בעוצמה ברכבם של בני משפחת גמליאל והביא למותם.

מפקד הנסיעה: התכופפתי להרים את המכשיר ואז התנגשנו במשאית

בעדותו מספר סגן ליאור, שהיה מפקד הנסיעה בזמן ההתנגשות על רגע ההתנגשות. "מכשיר הטלפון הסלולרי נפל לי, וכאשר התכופפתי להרים אותו הרכב התנגש בעוצמה במשאית". סגן ליאור לא ידע לענות על השאלה מה עשה הנהג בזמן שהוא הרים את מכשיר הסלולרי שלו, אבל גורמים צבאיים המקורבים לחקירת המקרה, אישרו כי ככל הנראה הנהג הסיט את מבטו מהכביש בניסיון לעזור לסגן ליאור למצוא את מכשיר הטלפון הנייד שלו ובכך בעצם גרם לתאונה.

מפקד בהל"צ, אל"מ איתן דהן, אמר בתחקיר כי "מדובר באירוע חמור עם כמות הרוגים בלתי נתפסת". בעקבות התאונה הורה אל"מ דהן על צמצום נסיעות ועל רענון נהלי בטיחות בדרכים לכל פקודיו. חשוב להדגיש כי מאחר ומדובר בתחקיר ראשוני, עדיין לא סוכמה עדותו של הנהג הפוגע שמאושפז בבית החולים סורוקה בבאר שבע, כמו כן מחכים בצה"ל לדוח הסופי של חוקרי אגף התנועה במשטרת ישראל כדי לסכם מבחינתם ולהבין מה גרם לתאונה הקטלנית.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי נסיבות התאונה נחקרות בימים אלה במשטרה הצבאית החוקרת

התאונה הקטלנית בנגב: סיקור מיוחד

רגעי האושר האחרונים של ההרוגים

"האב לא יכול להגיע לארץ לקבור את ילדיו"

ארבעה הרוגים בתאונת דרכים בצומת הנגב