חברו של אריק: "מתמודד עם האובדן"

רומן ורפייב, חברו של אריק עופר ז"ל בן ה-12 שהיה עמו בזמן התאונה הקטלנית באופקים, גילה על מות חברו. שבוע לאחר התאונה הטרגית, השתחרר רומן מבית החולים, היישר לבית משפחת עופר, שיושבת שבעה על אריק הקטן

שבוע לאחר התאונה הטרגית שבה נהרג אריק עופר ז"ל בן ה-12, השתחרר היום חברו רומן ורפייב שרכב לצדו על אופניו שעה שמונית פגעה בהם באופקים. במשך שלושה ימים נאבק אריק עופר בבית החולים על חייו, וביום חמישי האחרון נקבע מותו בבית החולים.

עם צאתו מבית החולים, הגיע רומן הקטן לבית משפחת עופר שיושבת שבעה על אריק בביתם שבאופקים. רומן התקשה להסתיר את רגשותיו מהנוכחים בבית המשפחה. כשנשאל כיצד הוא מתמודד עם אובדן חברו, הזיל רומן דמעה וענה בעצב :"מתמודדים".

"אני כאב שכול, זה הרגע הראשון שהייתה לי איזו קרן אור, מעין ה לי רגע של אושר כששמעתי שמנהלת בית הספר בן גוריון תקווה יפרח מביאה אותך ברכב שלה מבית החולים", אמר איתן עופר, אביו של אריק ז"ל. "עמדתי בצד ובכיתי כשראיתי איך מורידים אותך מהאוטו ולוקחים אותך על כפיים".

הנהג הדורס: "לא ראיתי את הילדים"

נהג המונית שדרס השבוע למוות את אריק עופר בן ה-12 ופצע קשה את חברו, מסתגר בביתו מאז התאונה הקטלנית. "הרסתי שתי משפחות", הוא מספר, "אחת שלי ואחת של הילד שמת".

נהג המונית הפוגע, מיכאל לוי המתגורר באופקים, סיפר בראיון ל"מעריב" את גרסתו למקרה. "אולי היה אפשר למנוע, אני לא יודע, אבל בכל מצב עשיתי טעות. אני מבקש סליחה. לא ראיתי את שני הילדים, רק אחרי ששמעתי בום עצרתי. לא נסעתי יותר מ-60 70 קמ"ש".

לדבריו מאז אותו רגע, הוא אינו מצליח למצוא מנוחה. "אני חי את התאונה כל שנייה בחיי. לדבריו, הוא אינו מצליח להירדם מאז שנודע לו על מות עופר. "אני לא ישן בלילה, גם הכדורים לא עוזרים לי להירדם. זה משפיע עלי מאוד".

נכנע לאחר המאבק

רופאיו של אריק בבית החולים "סורוקה" בבאש שבע ניהלו מאבק עיקש על חייו של עופר, אך אתמול נאלצו לקבוע את מותו. איתן עופר, אביו המאמץ של אריק, ידע שהסיכויים אינם לטובת בנו - אך שמר כל העת על אופטימיות זעירה - עד הסוף המר. "אני תקווה שיוכלו להשיב אותו לחיים", אמר האב יום למחרת התאונה.

"הילד הטוב, המקסים, הטהור יצא כמו כל ילד בישראל לנפוש קצת אחרי הלימודים, והתאונה התרחשה במקום שאף אחד בר דעת לא מסוגל להאמין שזה יכול לקרות: בתוך העיר, ברחובות שלנו, על המדרכות, במעבר חציה. איפה שיש ילדים תמימים, נשים עם עגלות וקשישים".

אביו המאמץ של אריק ידע שהפגיעה הקשה שאריק ספג בגזע המוח לא הותירה לא הרבה סיכוי. למרות זאת, בני משפחתו ליוו אותו בימיו האחרונים והתפללו ליד מיטתו לנס.