אח גדול מאוד: עוד מצלמות אבטחה יותקנו בערים

מכרז שפרסם המשרד לביטחון פנים יביא בסיומו לרישות מרכזי הערים במצלמות אבטחה רבות שיעזרו לגורמי אכיפת החוק לפקח על המעשה בערי ישראל, כל זאת תחת הפרויקט "עיר ללא אלימות". במשרד לביטחון פנים הדגישו כי למרות המצלמות רבות, צנעת הפרט לא תפגע. האמנם?

האח הגדול - גרסת המשרד לביטחון פנים: לאחר שבחודשים האחרונים מצלמות האבטחה סיפקו לנו כותרות, כמו למשל בחיסולו של מחמוד אל-מבחוח בדובאי, פרסם המשרד לביטחון פנים מכרז להקמת פרויקטים של הקמת מערכי מצלמות אבטחה ברשויות המקומיות, כל זאת כחלק מתוכנית "עיר ללא אלימות".

במסגרת הפרויקט הותקנו כבר מצלמות שכאלה ב-12 רשויות מקומיות ובראשן העיר אילת, היא העיר שמדגימה את הפרויקט כולו.

המצלמות אמנם לא יותקנו בכל פינת רחוב בשלב זה, אך חלק מהרחובות ירושתו במצלמות. כמו כן, יותקנו מצלמות באזורי מסחר ותעשייה, אזורי בילוי, מוסדות ציבור ומוסדות חינוך, פארקים וגינות ציבוריות ובכל אזור אחר בעיר בו ישנו חשש כי יתקיימו פעולות עבריינות, ונדליזם ואלימות.

צנעת הפרט לא תפגע

במשרד לביטחון פנים ציינו כי ישנן מספר מטרות להצבת המצלמות. הראשונה שבהן כמובן היא יצירת אפשרות לגורמי הביטחון העירוניים ומשטרת ישראל לפקח בצורה יותר דקדקנית אחרי הנעשה ברחובותינו. מטרה נוספת היא יצירת תשתית למערכת שליטה ובקרה שתאפשר במקרה הצורך איסוף מידע אחרי גורמים פליליים הפועלים ברחבי הערים.

בנוסף, הדגישו גורמים מהמשרד כי מטרות אלה לא יבואו על חשבון פגיעה בצנעת הפרט ובדרישות החוק, אלא יאפשרו איסוף ראיות ויכולת התערבות בזמן אמת לצורך סיכול ומניעת אלימות, עבריינות והפרת הסדר הציבורי.

גבעתיים: מצלמות האבטחה חשפו צעירים שמגלגלים ג'וינט