מסוק חילץ מטייל בן 50 שנפל מצוק ברמות מנשה

גבר בן 50 שהיה בטיול ג'יפים באזור מיוער ברמות מנשה הידרדר לפתע במדרון חד, החליק מהרכב ונפל מצוק בגובה של 10 מטרים, ונפצע בראשו באורח בינוני. מסוק של יחידת החילוץ 669 בסיוע צוותי מד"א-כרמל חילצו את הפצוע, שהיה בהכרה מלאה בעת החילוץ ותיקשר עם מחלציו, והעבירו אותו לבית החולים שיבא בתל השומר

טיול השבת עלול היה להסתיים הרבה יותר גרוע: קבוצת מטיילים, שטיילה היום בג'יפ בשטח מיוער בין רמות מנשה לבת שלמה בצפון, נתקעה עם הרכב במעלה אחד ההרים.

בעוד המטיילים מנסים להזיז את הרכב התקוע, החליק אחד מהם מתוך הג'יפ ונפל במורד המדרון, מצוק בגובה של עשרה מטרים. הוא נחבל בראשו, נפצע בינוני, ופונה לבית החולים "שיבא" בתל השומר רק באמצעות מסוק של יחידה 669 שהוזעק למקום.

"בסביבות השעה 13:30 קיבלנו קריאה על גבר בשנות ה-50 לחייו שנפל מגובה של עשרה מטרים במהלך טיול ג'יפים", סיפר היום עופר יעקב, דובר מד"א-כרמל, לחדשות 2 באינטרנט. "כבר כשקיבלנו את הקריאה, הבנו כי יהיה צורך במסוק שיסייע בחילוץ". לשם כך הוזנקו אנשי יחידת החילוץ בהיטס של חיל האוויר.

הפצוע תיקשר עם מחלציו

"צוות מד"א שהגיע למקום הוכנס לעומק השטח באמצעות ג'יפים של מטיילים אחרים, ולאחר שהמסוק הצה"לי חילץ את הפצוע, הוא העניק לו טיפול ראשוני", אמר יעקב. לאחר מכן, הוא הועבר להמשך טיפול בבית החולים תל השומר. "כשהגענו למטייל, הוא היה בהכרה מלאה, וסבל מחבלות בראשו. מצבו מוגדר כעת קל עד בינוני".

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי קבוצת המטיילים ניסו לטפס בעלייה תלולה מאוד עם הג'יפ שלהם. לפתע הטנדר נתקע, ואחד המטיילים נפל ממנו - אל המדרון. מטיילים שהיו במקום וראו את הגבר מחליק במדרון מיהרו להזעיק את כוחות החילוץ ואת צוותי מד"א.