הזוכה בתחרות "נוהגים לא לסמס" קיבל אייפון במתנה

אלפי משתתפים ועשרות תמונות השתתפו במשך החודש האחרון בפרוייקט "נוהגים לא לסמס" של חדשות 2 באינטרנט ועמותת "אור ירוק". כרזות וקטעי וידאו שונים נשלחו מנציגים מכל רחבי הארץ, שכוללים את הסיסמא "גם אני נוהג לא לסמס בנהיגה". היום הוענק מכשיר אייפון למנצח בתחרות. צפו בתמונות

גם אנחנו נוהגים לא לסמס בנסיעה: מנכ"ל עמותת אור ירוק, שמואל אבואב, העניק היום מכשיר אייפון חדש לזוכה המאושר בתחרות "נוהגים לא לסמס". בן לבנת, בעל התמונה המנצחת, אמר לאחר קבלת הפרס: "אני מקווה שהקמפיין יביא לכך שאנשים יסמסו פחות בזמן נהיגה".

פרוייקט "נוהגים לא לסמס" של חדשות 2 באינטרנט ועמותת "אור ירוק" הגיע לסיומו לפני כשבוע. אלפי גולשים הצטרפו במסגרתו למאבק בשליחת הודעות במהלך נהיגה, ושלחו עשרות תמונות וקטעי וידאו בנושא. מתוך הכרזות שהועלו לדף האוהדים בפייסבוק, בחרו הגולשים על ידי הצבעה את התמונה של הגולש בן לבנת כתמונה המקורית ביותר.

המסר אותו ביקש לבנת להעביר בתמונה הזוכה לדבריו הוא "רק לנהוג ולהיות עסוק בנהיגה". "אי מנסה להעביר את הערכים האלה גם לחברים שלי, שיודעים שאני נהג זהיר אני מקווה שזה ילמד את כל שאר האנשים", הוסיף.

אבואב הסביר במעמד חלוקת הפרס כי "המבצע הזה נולד מתוך תופעה שהולכת ומתקבעת בקרב הנהגים. הם נוהגים ומסמסים. בזמן שמסמסים העיניים מתקתקות ומחייגות, לא בכביש ובאותה שנייה הרכב נוסע לבד, בצורה עיוורת. המרחק בין זה לבין תאונות זהו מרחק של שבריר שנייה".

מעלה משמעותית את הסיכון לתאונה

מנתוני עמותת "אור ירוק" עולה כי כתיבת הודעת טקסט בנהיגה, מעלה את הסיכוי לתאונה פי 20. עוד מסתבר כי 76% מהנהגים עושים שימוש בטלפון הנייד תוך כדי נהיגה וכי 15% מהם קוראים או כותבים הודעות סמס בזמן נהיגה.

מחקרים מראים כי במהלך כתיבת הודעת טקסט ממוצעת בזמן נסיעה של 100 קמ"ש, עובר הנהג כ-180 מטרים כאשר דעתו מוסחת והוא אינו מרוכז בנהיגה. עוד מסתבר כי אורך הזמן בו נהגים הסיטו את עיניהם מהדרך גדלה עד ל-400% יותר בזמן קבלה או שליחה של סמס.

רוצים לקבל מחדשות 2 עדכונים לפייסבוק?