הבוקר: מי שובת ומי עובד כרגיל?

אם תכננתם לערוך סידורים בעיריות או ברשויות המקומיות, כדאי שתתכננו את סדר היום מחדש. בעקבות קיצוץ המענקים הניתנים לרשויות המקומיות תתקיים היום שביתה כוללת ברוב השירותים העירוניים. רוצים לדעת היכן יחולקו דוחות חנייה והאם תפונה האשפה? הפרטים המלאים כאן

האם אתם ערוכים לשביתת האזהרה שהרשויות המקומיות מתכננות לכם היום? מרכז השלטון המקומי יקיים הבוקר שביתה בת יום אחד, בעקבות קיצוץ המענקים הניתנים לרשויות מהממשלה. אינכם בטוחים מי שובת ומי פועל כרגיל? הנה המדריך המלא לשביתה.

מי שובת?
כל הרשויות המקומיות למעט ירושלים, זאת בעקבות ביקורו של סגן נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בבירה.

אילו שירותים לא יינתנו?
לא תתקיים קבלת קהל ברשויות המקומיות, עבודת הפיקוח העירוני תושבת, לא יחולקו דוחות חנייה על ידי פקחי העיריות, לא ייגררו כלי רכב, לא תיאסף אשפה, המצילים לא יגיעו לחופי הים והווטרינרים העירוניים לא ייתנו שירותים. זאת ועוד, לא תהיה קבלת קהל, שירותי הרווחה ויתר האגפים המוניציפליים יהיו סגורים, לא ניתן יהיה לשלם חובות ארנונה וגם לא להירשם למוסדות החינוך.

בנוסף ציינו נציגי הרשויות המקומיות, כי הם צפויים להודיע בבוקר על צעדים נוספים שיינקטו כחלק מהמאבק המשותף.  

אילו שירותים יינתנו?
מערכת החינוך תפעל ללא שינוי, גני הילדים יפעלו ללא שינוי, מוקדי 106 יהיו זמינים בכל עת.

אילו שירותים יינתנו במסגרת חלקית?
שירותי כיבוי האש יעבדו במתכונת חירום.

במסגרת השביתה, הודיע המרכז לשלטון מקומי כי יותר מ-50 צמתים מרכזיים ברחבי הארץ ייחסמו במהלך היום. במבצע, שכונה "מצור יבשתי", יחסמו בין השאר הצמתים צומת שוקת, בית קמה, תל-נוף, גולני, ביל"ו, פורדיס, צומת משמר הגבול, צומת נגבה וצומת שער הנגב.

מדוברות המרכז לשלטון המקומי נמסר, כי מניסיון מקרים דומים בעבר, קיים חשש לשיבושי תנועה כבדים במרכזי הערים בעקבות השביתה המתוכננת. שביתת הפקחים עלולה לגרום, על פי הערכה, לחסימת נתיבי תחבורה ועומסי תנועה במרכזי הערים.

"האיומים החברתיים בישראל מסוכנים יותר מכל איום בטחוני", אמר יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט. "אני קורא גם לתושבים להצטרף אלינו, המאבק הזה הוא בשבילכם. אנחנו לא ניתן את ידנו להעלאת הארנונה ואת מחירי המים. אנחנו מתנגדים לקחת מהרשויות הגדולות ולהעביר לקטנות. אנחנו דורשים הסדרה אחת ולתמיד של יחסי השלטון המקומי עם השלטון המרכזי".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה להחלטת השלטון המקומי לשבות: "במהלך השבועות הקרובים יפעלו משרדי האוצר והפנים בתיאום עם מרכז השלטון המקומי, לאיתור מקורות שונים על מנת לנסות ולהגדיל את הסכום המוענק לכ-2.6 מיליארד שקלים. כמו כן, משרדי האוצר והפנים יקיימו דיון נוסף עם נציגי השלטון המקומי בנושאים נוספים שהעלה השלטון המקומי".

"לאור הדברים הללו ובהתאם לפערים הקטנים במשא ומתן בין הצדדים, השביתה המתוכננת למחר תמוהה בעיננו. אנו קוראים להנהגת השלטון המקומי לגלות אחריות ולמנוע פגיעה מיותרת בתושבי ועובדי העיריות".

הצטרפו אלינו במהלך כל היום לשידור החי בערוץ החדשות עם עדכונים ודיווחים מהשטח.