השביתה ברשויות: מי שובת ואיפה?

מחר מתכננים ראשי הרשויות המקומיות לקיים שביתה כללית, זאת בעקבות הקיצוצים בתקציבים. מי שלפי התכנון ישבות מחר, הן מחלקות התברואה, השירותים העירוניים ולשכות הרווחה. בעיריות לא יינתן מענה טלפוני וגם המשרדים יהיו סגורים. בנוסף לא יחולקו דוחות חניה.

יש זבל - אין דוחות: במרכז השלטון מקומי מתכוונים לקיים מחר שביתת אזהרה של יום אחד ברשויות בגין הקיצוץ בתקציב. בשל ביקורו של סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן בירושלים, החליטו בבירה שלא להצטרף לשביתה.

במסגרת השביתה תופסק הפעילות השוטפת של הרשויות, מלבד מוקד 106 ומערכת החינוך. צעדי השביתה כוללים השבתה של עובדי הפיקוח העירוני, שירותי איסוף האשפה, ושל פעילות הניקיון והגינון ברשויות. שירותי הכבאות יעבדו בתכונת חירום בלבד.

"ההכרזה על מאבק באה על רקע העובדה שממשלת ישראל לא מספקת את התקציב למתן שירות נאות לאזרחי מדינת ישראל", אמר לחדשות 2 באינטרנט ראש עיריית תל אביב רון חולדאי. "איפה נשמע שחותכים בחמישים אחוזים את מה שמגיע לאזרחי מדינת ישראל?", הוסיף חולדאי.

ירושלים מזדהה אך לא שובתת

אלו מכם שתכננו לבלות את החמסין בים, יאלצו לעשות זאת ללא מציל, כיוון ששירותי המצילים בחופים יושבתו גם הם במסגרת השביתה. הצד החיובי, לפחות עבור הנהגים בערים הצפופות, היא הפסקת פעולת הפקחים, שלא יתנו דוחות ולא יגררו רכבים.

בשלטון המקומי מבהירים שהשביתה מתקיימת במחאה על הקיצוץ הדרמטי בתקציבי החובה הממשלתיים וגזירות נוספות שהוטלו על הרשויות המקומיות. בשלב ראשון, תתקיים כאמור שביתת אזהרה ביום רביעי בכל הרשויות המקומיות.

תושבי ירושלים ניצלו מהשביתה בזכות ביקורו של סגן נשיא ארצות הברית, שהגיע לארץ כדי לקדם את שיחות הקרבה בין ישראל לפלסטינים. "עיריית ירושלים מזדהה עם מאבק הרשויות המקומיות, ותומכת בדרישתם לבטל את הקיצוץ העמוק בתקציב הרשויות", נמסר מעיריית ירושלים. "העירייה לא תשבית את השירותים בעיר בשל ביקור סגן נשיא ארה"ב ובשל סיבות ביטחוניות", לשון ההודעה.